Kde jsem:

Digitalizace — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

13. 9. 2011

ČT spustila mobilní aplikaci iVysílání pro Android

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

Česká televize rozšiřuje počet mobilních platforem, z nichž lze komfortně přistupovat do iVysílání, nejobsáhlejšího českého televizního on-line videoarchivu. Přehrávat si pořady ze všech čtyř programových okruhů ČT za posledních bezmála sedm let mohou nyní již i uživatelé smartphonů s operačním systémem Google Android. Česká televize pro tento systém vyvinula speciální aplikaci, a to ve spolupráci se společností Motion Media, jež se podílela už na aplikaci iVysílání pro iPad a iPhone.

Aplikace iVysílání ČT pro systém Google Android je ke stažení zdarma v Android Marketu:
https://market.android.com/details?id=cz.motion.ivysilani

Aplikace videoarchivu iVysílání je nejsložitější mobilní aktivitou, kterou Česká televize podniká. Úspěch této aplikace na iPadu a iPhonu, kde máme už téměř 40.000 stažení za pouhé dva měsíce, ukazuje, že uživatelé i na mobilu podobný archiv chtějí a učí se na něm sledovat pořady ve chvíli, kdy nemají k dispozici televizor nebo počítač,“ konstatuje ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich a dodává: „Google Android je v současnosti nejrozšířenější systém na chytrých telefonech, i když neběží zcela spolehlivě na každém zařízení. iVysílání na něm běží bez omezení a věříme, že bude stejně populární jako na produktech Apple.“

Aplikace iVysílání ČT pro Android obsahuje několik úrovní. Vedle klasické nabídky čtyř nejžhavějších aktuálních pořadů České televize lze hledat v rubrikách Pořady, Podle data a Výběry, nebo si složit vlastní menu nejoblíbenějších pořadů. V něm se pak uživateli u seriálů a cyklických pořadů vždy po televizní premiéře automaticky načítá nový díl seriálu, respektive aktuální vydání pořadu. Vyhledávání pořadů v aplikaci je možné podle žánru i data – k dispozici jsou denní programové plány všech čtyř programových okruhů ČT.

Aplikace iVysílání pro Android je maximálně přehledná a jednoduchá, maximálně intuitivní. Pokud zjistíme, že některé věci přebývají, nebo chybí, tak stejně jako u jiných aplikací vytvoříme rychlou aktualizaci, aby používání iVysílání bylo pro uživatele co nejpříjemnější,“ doplňuje Milan Fridrich.

iVysílání pro Google Android je již třináctou mobilní aplikací České televize. Diváci již čile využívají aplikace ČT24 pro iPhone, Android, chytré Nokie a systém Samsung Bada. Na stejných platformách jsou také aplikace sportovní ČT4. Speciálně pro iPad byly vytvořeny tři aplikace: ČT24, ČT4 a iVysílání. Právě iVysílání má svou speciální aplikaci také pro iPhone. Těchto dvanáct mobilních aplikací ČT má už přes 250.000 stažení a využívá je denně pravidelně několik desítek tisíc lidí.

Česká televize sází na mobilní aplikace, protože chytré telefony a tablety jsou novým televizorem budoucnosti, který bude doplňovat klasické televizní přijímače a osobní počítače. Aplikace informují, přinášejí reportáže, umožňují živé sledování programu i přehrávání pořadů z archivu. Je to komplexní multimediální služba, která v budoucnu bude samozřejmostí. Nyní jsme na začátku, ale vývoj vypadá pro služby České televize slibně,“ popisuje Fridrich.

Česká televize plánuje na podzim vytvořit aplikace pro nový operační systém Windows Phone 7, který má běžet na nových chytrých mobilech Nokia. Půjde rovněž o aplikace ČT24, ČT4 a iVysílání. Hledají se rovněž možnosti pro nejmodernější verze smartphonu Blackberry.

V následujících měsících budou všechny dosud spuštěné aplikace České televize procházet revizí a aktualizacemi, tak aby reagovaly na technologický vývoj, zvláště nové možnosti telefonů, a aby přinášely služby, jež se ukáží jako klíčové pro zájem uživatelů aplikace používat.

Štěpán Janda
Tiskový útvar ČT

Přílohy

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 01 - Splash screen (139 kB)

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 02 - Úvod (278 kB)

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 03 - Podle data (71 kB)

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 04 - Detail pořadu (197 kB)

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 05 - Výběry (209 kB)

Náhled aplikace iVysílání ČT pro Android - 06 - Pořady (107 kB)

8. 12. 2011Speciální aplikace iVysílání České televize pro tablety Samsung
30. 11. 2011Přechod na digitální vysílání skončil – digitalizace ČT pokračuje
28. 11. 2011Zpravodajský portál ČT24 má mobilní verzi
28. 11. 2011Česká televize k 30. 11. 2011 ukončí éru analogového vysílání
21. 11. 2011Česká televize přeladí digitální dokrývač v Králíkách
14. 11. 2011Digitální vysílání ČT: Brtnice a Ústí nad Orlicí dokryto
24. 10. 2011Analogové vysílání ČT definitivně končí: 31. října a 30. listopadu
4. 10. 2011Sedm nových digitálních dokrývačů ČT
29. 9. 2011Vypínání analogového vysílání ČT k 31. říjnu: 78 vysílačů
13. 9. 2011ČT spustila mobilní aplikaci iVysílání pro Android

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (25)