Kde jsem:

Digitalizace — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

2. 5. 2005

Česká televize zahajuje experimentální digitální vysílání

2. května 2005 ve 13 hodin odstartuje Česká televize, jako první televizní vysilatel v ČR, digitální experimentální vysílání zpravodajského kanálu ČT 24.

Je to zlomový okamžik ve vysílání České televize, který se nepochybně zapíše do její historie.

Zpravodajský program ČT 24 vychází z dlouhodobé koncepce ČT směřující k rozšiřování kvalitního kontinuálního zpravodajství. Zároveň jde o první realizovaný projekt programu digitalizace ČT. Česká televize se může opřít o množství informačních zdrojů z České republiky i ze zahraničí, technologickou základnu a především o práci vysoce kvalifikovaných profesionálů. A právě tyto faktory se staly východiskem pro přípravu a spuštění vysílání kanálu ČT 24. V rámci zpravodajského kanálu bude navíc možné aplikovat a ověřovat doplňkové služby a aplikace, které budou postupně vznikat v rámci programu digitalizace a s jejichž trvalým nasazením se počítá po plném náběhu terestrického digitálního vysílání. Velká část dnes známých aplikací může vycházet ze zpravodajských informací (např. on-line předpověď počasí, doplňkové informace k probíhajícímu pořadu, superteletext apod.). Součástí této koncepce je i propojení vysílání ČT 24 a internetového portálu www.ct24.cz., který bude zprovozněn současně se zahájením vysílání ČT 24 ve spolupráci s NERIS (agentura ČTK pro Internet a nová média).

Zpravodajský kanál ČT 24 nabídne divákům televizní zprávy každou celou hodinu, v krátkém přehledu vždy v půl, a především umožní aktuálně zpravodajsky reagovat podle potřeby. Nabídne živé vstupy a přímé přenosy z důležitých a zajímavých událostí a akcí, přinese rychlejší a podrobnější informace a analýzy, specializované informace z politiky, ekonomiky, kultury, Evropské unie atd., a konečně poskytne i více prostoru regionům.

Martin Krafl
Tiskový mluvčí ČT
7. 12. 2005Informace České televize o přechodu na novou satelitní pozici
8. 11. 2005Setkání členů mediálních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu PČR s vedením České televize
29. 9. 2005Memorandum o ochotě České televize a televize Nova v přechodném období společně využívat síť elektronických komunikací A pro vysílání televizních programů v systému DVB-T
2. 5. 2005Česká televize zahajuje experimentální digitální vysílání

« | | 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 | | » (25)