Kde jsem:

Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

Tiskové oddělení

Tiskové oddělení je součástí útvaru Komunikace a vnější vztahy.

29. 8. 2011

Přichází podzim. Vítejte na Jedničce!

Podzim na programovém okruhu České televize ČT1 přinese řadu novinek. Souboj seriálů. Velmi živou talk show. Třetí řadu oblíbeného a oceňovaného seriálu Vyprávěj. Premiérové dramatiky, publicistické, zábavné a life style pořady i večerníčky. Světově úspěšné seriály a dokudramata.

SOUBOJ SERIÁLŮ – Vy rozhodnete. Podzim na Jedničce dává poprvé v televizní historii možnost zvolit si televizní seriál podle svého gusta! Diváci v tomto původním televizním projektu rozhodnou, který z šesti nabízených seriálů pro ně Česká televize natočí.

Původní seriálové tvorbě vévodí pokračování oblíbené, doma i v zahraničí oceňované, VYPRÁVĚJ, jehož třetí řada se odehrává v osmdesátých letech. Seriál se tak dějově dostává do tzv. popové éry.

Podzim na Jedničce představí další premiéry z dramatické tvorby – unikátní projekt ČAPKOVY KAPSY, v rámci kterého mladí talentovaní režiséři natočili klasické povídky zkušených scenáristů, dvoudílný televizní film JSEŠ MRTVEJ, TAK NEBREČ, dramatický příběh KRÁSKA A NETVOR 1950, kriminální drama SRÁČI, moderní mysteriózní thriller SANTINIHO JAZYK, cyklus povídek psaný vždy pro určitou hereckou osobnost SETKÁNÍ S HVĚZDOU JANOU HLAVÁČOVOU a SETKÁNÍ S HVĚZDOU VILMOU CIBULKOVOVOU. ČT1 také připomene divácky oblíbený detektivní seriál Jaroslava Dietla MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA – nově v HD kvalitě.

Děti mají na ČT1 pravidelně své pořady. Na podzim je určitě potěší nové večerníčky. Po prázdninách se vrací i oblíbená dětská pásma Školka na Jedničce, Planeta YÓ a Studio Kamarád. Sobotní dopoledne zůstává prostorem pro děti a rodinu. Sobotní ráno děti nejen baví, ale i vzdělává – např. premiérovým pořadem Rande s fyzikou a pokračováním zábavně vzdělávacího pořadu Bimbuli. I na podzim si nejen malí diváci zvolí Pohádku na přání, kterou ČT1 vysílá v neděli po obědě.

Pro dobrou náladu nabídne Jednička nové zábavné pořady TRUMFY MIROSLAVA DONUTILAKOLO PLNÉ HVĚZD. POŠTA PRO TEBE – NÁVRATY přinese příběhy plné vypjatých emocí i radosti. Nový life style magazín ZAHRADA POD LUPOU s průvodcem Davidem Prachařem  pobaví i vybaví praktickými radami. Nejen pro diváky s vysokým IQ připravila Jednička soutěžní pořad FENOMÉN, kterým provede moderátor Jan Pokorný. Své místo má v podzimním schématu ČT1 nová talk show POKONDR LIVE – živě vysílaný pořad moderátorů Romana Ondráčka a Miloše Pokorného se třemi hosty, živými telefonáty a řadou překvapení.

Jednička ČT, to jsou vedle tvorby dramatické, zábavné a pro děti také ve velké míře publicistické pořady, např. Reportéři ČT, Na stopě, Černé ovce, Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze, Na cestě, 168 hodin. Nově se k nim přidává POLOŠERO o závažných společenských tématech, o kterých se mluví, ale ne každý se k nim dostane tak blízko, aby měl dostatek informací a pochopil všechny souvislosti. Jednotlivé dokumenty se zabývají např. problematikou drog, prostitucí žen i mužů, lichvou atd. na příbězích konkrétních lidí.

Odlehčením naopak bude série atraktivních cestopisných dokumentů DO MOŘE MÍST z nejkrásnějších míst evropských středomořských zemí. Se šarmem a svým osobitým humorem jimi provází Tomáš Hanák. Do konce roku se diváci dočkají také unikátního cyklu cestovatelských dokumentů GIGANTI JAKUBA VÁGNERA, v němž mladý rybář mapuje poslední sladkovodní legendy naší planety.

ČT1 připravila pro své diváky i řadu premiérových zahraničních titulů. Například úspěšný seriál BRATŘI A SESTRY (Brothers and Sisters), který získal čtyři nominace na Zlatý glóbus a cenu Emmy. Bratři a sestry patří k nejúspěšnějším americkým seriálům poslední doby. Na stanici ABC se v květnu letošního roku uzavřela už jeho pátá řada. Účinkují v něm samé známé hvězdy jako držitelka Oscara a ceny Emmy Sally Fieldová spolu s Calistou Flockhartovou, Rachel Griffithsovou a Robem Lowem.

Svůj vysílací čas má na podzimní Jedničce i válečná odysea v tichomořském pekle – slavný americký PACIFIK z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse. Zahraniční dokudramata reprezentuje cyklus dokumentárních rekonstrukcí skutečných případů, kdy lidé přežili vlastní smrt, s názvem PŘEŽÍT. Odlehčení přinese divákům druhá premiérová řada úspěšného seriálu MĚSTO ŽEN. Na ČT1 je stále doma i HERCULE POIROT a nově se představí populární britský publicistický seriál o kráse a ceně starých věcí PŘÍBĚHY STAROŽITNOSTÍ ANEB VÍTE CO MÁTE?

Nejen pro pamětníky, ale pro všechny milovníky filmů s českými hereckými hvězdami, má Jednička připraveny série filmů s Jiřím Sovákem, Lubomírem Lipským, Vlastimilem Brodským a dalšími vynikajícími herci.

Vítejte na Jedničce a prožijte s ní krásný a barevný televizní podzim!
www.ceskatelevize.cz/ct1