ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bronz získaly curlerky Velké Británie. O triumfu rozhodl až poslední kámen

Velikost textu:

Soči – Až závěrečný desátý end rozhodl o tom, že bronzové medaile na olympijských hrách v Soči získaly curlerky Velké Británie. Ty v souboji o třetí místo zdolaly Švýcarky těsně 6:5 , když vítězný bod zaznamenala skipka Eve Muirheadová až posledním kamenem. Souboj o zlato mezi Kanadou a Švédskem sledujte od 14:30 exkluzivně na našem webu.

Radost britských curlerek
Radost britských curlerek

Britské curlerky se dostaly v utkání o třetí místo do vedení poprvé až v osmém endu. Švýcarky ale posledním kamenem následujícího endu vyrovnaly na 5:5, rozhodnutí tak přinesla až dramatická koncovka. Britky se dočkaly první olympijské medaile od roku 2002, kdy v Salt Lake City turnaj vyhrály.

Ženská reprezentace se tak postarala o to, že britská výprava na ZOH minimálně vyrovná ziskem čtyř medailí vlastní historické maximum z roku 1924. V Soči zatím Velká Británie získala zlato ve skeletonu zásluhou Elizabeth Yarnoldové a bronz ve slopestylu díky snowboardistce Jenny Jonesové. Vzhledem k finálové účasti britských curlerů mají už nyní jisté další zlato nebo stříbro z turnaje mužů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.