ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Tradice neporušena, konec trápení, píše slovenský tisk

Velikost textu:

Bratislava - Za největší zklamání označil slovenský tisk účinkování hokejového týmu v Soči. Svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka na celé olympiádě podle komentářů tisku podávali nevýrazné výkony, proto letí domů bez jediné výhry a jako druhý nejhorší tým na turnaji.

Česko - Slovensko
Česko - Slovensko

"Hurá, konec trápení. Z olympijského turnaje nás vykopli bratři Češi," hlásí z titulní stránky deník Plus jeden deň. "Ze Soči odcházíme se svěšenými hlavami, bez jediného triumfu a s vizitkou, že jsme největším zklamáním turnaje. Naše výkony byly v Soči většinou katastrofální, dobrý výkon proti Rusům a poslední třetina souboje s Českem je málo," zdůraznil list.

"Tradice zůstala neporušena. Slováci nevyzráli na Čechy pod pěti kruhy ani na čtvrtý pokus," připomněl deník Pravda prohry Slováků ve všech dosavadních vzájemných soubojích s českou reprezentací na olympijských hrách. V Soči tak Slováci obsadili předposlední 11. místo, což je druhý nejhorší výsledek na olympiádě v historii země. Jen v Salt Lake City v roce 2002 na tom byli ještě o dvě místa hůře, ale tam hrálo 14 týmů.

"Slováci na olympijském turnaji propadli a skončili před branami čtvrtfinále. Stíhací jízda přišla pozdě," konstatoval nejčtenější slovenský list Nový Čas. "Končíme! Naši hokejisté se v souboji s Čechy po zbabrané první třetině pokusili o zázrak. Nakonec se nekonal," napsal deník Šport.

"Chyby a český rozum. Slováci končí," uvedl list Hospodárske noviny, podle kterého duel proti Česku slovenský výběr nezvládl a na turnaji nenaplnil očekávání. List Sme vidí hlavní příčinu selhání v nízké produktivitě. "Týmu chyběli střelci, ve čtyřech utkáních dal jen pět branek," poznamenal list.

Česká televize nevlastní práva na šíření záznamů a sestřihů hokejových utkání ZOH na internetu. Děkujeme za pochopení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.