ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Björndalen selhal při střelbě, ale boj o medaile nevzdává

Velikost textu:

Soči – Totálně pokažená poslední střelecká položka připravila Oleho Einara Björndalena o možnost zaútočit na pozici nejúspěšnějšího sběratele medailí v historii zimních olympijských her. Norský biatlonista netrefil v závodu s hromadným startem čtyři z posledních pěti terčů a místo bojů o stupně vítězů se propadl na 22. místo.

Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen

"Po fyzické stránce jsem to měl pod kontrolou, ale netuším, co se to stalo s mojí střelbou," řekl Björndalen, jenž minul celkem šestkrát. "Udělal jsem chyby a hodně mě to mrzí. Jsem ve formě, ale tohle zkrátka nebyl můj den," dodal.

Čtyřicetiletý veterán zahájil olympijské hry v Soči triumfem ve sprintu, čímž získal své sedmé zlato. V historických tabulkách vyrovnal krajana Björna Dählieho, oba mají na kontě dvanáct olympijských medailí.

Další příležitost překonat o šest let staršího legendárního běžce na lyžích bude mít Björndalen ve středu, kdy je na programu závod smíšených štafet. Do něho je nominován společně s dnešním vítězem Emilem Heglem Svendsenem, Torou Bergerovou a Tiril Eckhoffovou. "Teď jsem trochu zklamaný, ale na zítřek se dobře připravím," slíbil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.