ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Petr Vichnar znovu hokejovým komentátorem

Velikost textu:

Plný emocí a nečekaných zvratů byl nedělní závod v mužském super-G. Dlouho vedoucí Bode Miller, kterému se jízda povedla, byl nakonec nečekaně předstižen kolegou z amerického týmu Andrew Weibrechtem a především nejrychlejším Kjetilem Jansrudem z Norska. Shodným časem se s ním podělil o třetí místo Čechokanaďan Jan Hudec. Se startovním číslem 34 vyrazil na trať Ondřej Bank. Po neuvěřitelně úspěšném týdnu, kdy zajížděl všechny elitní sjezdaře v trénincích a v kombinačním sjezdu skončil pouze o 13 setin druhý, byly obavy soupeřů pochopitelné.

Jan Holický
Jan Holický

Po Ondrově projetí cílem, kdy se na světelné tabuli objevil 9. čas s odstupem 97 setin za Norem Jansrudem, mohli teprve průběžně vedoucí závodníci definitivně oslavovat. Bronzový Bode Miller působil rozpačitě, a když si ho televizní kamera vybrala, diváci  mohli nahlédnout do zaslzených očí sjezdařské legendy... Hodně smutný byl také doposud vedoucí jezdec světového poháru v nejmladší alpské disciplíně Nor Aksel Lund Svindal. Ihned jak zjistil, že ani dnes medaili nezíská, rozhodl se ze zdravotních důvodů účinkování na Hrách ukončit.

Po závodě a s vidinou zítřejšího volného dne využíváme nově vybudované rychlodráhy mezi Roza Chutor a Soči. Cesta po pobřeží Černého moře s palmami působi velmi zvláštně především proto, že jsme na zimní olympiádě.

 • Vyhlášení super-G mužů v Krasné Poljaně
  Vyhlášení super-G mužů v Krasné Poljaně autor: Jan Holický, zdroj: ČT sport
 • Pobřeží Černého moře v Soči
  Pobřeží Černého moře v Soči autor: Jan Holický, zdroj: ČT sport

Těsně před hokejem jsme  svědky nezapomenutelného zážitku. Vedle hokejové arény právě probíhá slavnostní ceremoniál, vyhlášení ženského snowboardcrossu. Česká hymna poprvé zní rozlehlým prostranstvím olympijského parku v Soči díky sympatické Evě Samkové.

Pak usedáme do hlediště a bitva mezi Kanadou a Finskem začíná. Slyším, že přísedící kolega Petr Vichnar cosi nesrozumitelně mumlá. Nerozumím mu. "Co jsi říkal, Petře?" "Ale nic, synku…," odbývá mě stroze. "Co se děje," ptám se v duchu. Nyní už i přes silný hluk v hale zřetelně zaznamenávám: "Neskutečný, co všechno ten Tuukka Rask chytí!" pokračuje Petr ve svém monologu. Nejsem příliš hokejově zasvěcený, a tak vybízím soustředěného souseda k vysvětlení: "Kdo to je Turarask?" Petr se ke mně konečně otáčí a nezastírá překvapení. "TUUKKA RASK, to je finský gólman, Honzíku!"  reaguje již s s úsměvem. "U lyžování bych se neptal," pokouším se narážkou zmírnit neznalosti. Náš zrak se setkává, a tak starý hokejový komentátorský matador pronáší: "Tak teda poslouchej…!"

 • Olympijským parkem právě zní česká hymna při vyhlášení Evy Samkové
  Olympijským parkem právě zní česká hymna při vyhlášení Evy Samkové autor: Jan Holický, zdroj: ČT sport
 • Jan Holický a Petr Vichnar
  Jan Holický a Petr Vichnar autor: Jan Holický, zdroj: ČT sport

Kanada zasazuje Finsku vítězný úder gólem v prodloužení. Byla to fantazie. Jako bych se vrátil o několik let zpět, když jsem ještě sledoval přenosy ze zlaté Vídně. "Po devíti letech jsem zase komentoval hokej," pronáší Petr na závěr. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak neobvyklý zážitek jsem prožil a zároveň, jak ten čas letí…


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.