ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Ledecká veze prkno na měkký sníh a těší se, až potká Jágra

Velikost textu:
aktualizováno 15. 2. 2014 09:18

Praha - Jako poslední z českých medailových nadějí na olympiádu do Soči odletěla snowboardistka Ester Ledecká. Na letišti v Praze na ni ještě nedolehla olympijská atmosféra. "Moc se těším, bude to snowboardový zážitek, ale jsem hrozně klidná. Připadá mi, že až moc," usmála se Ledecká v šest ráno na letišti. "Vstávala jsem v pět, to je hrozný čas, ale v Soči už je osm, tak to je dobrý, už se přehazuju."

Ester Ledecká s otcem Jankem
Ester Ledecká s otcem Jankem

Z osmnáctileté Ledecké se letos stala hvězda snowboardových alpských disciplín. V paralelním obřím slalomu vyhrála závod světového poháru, v paralelním slalomu byla druhá a třetí. Celkově obsadila v konečném pořadí SP druhé místo.

Šťastná by na olympiádě byla z umístění do desátého místa. To dokázala letos ve všech snowboardových závodech, ve kterých startovala. "Do desátého místa bych byla úplně spokojená. Uvidíme, jak to pojede, každý závod je jiný," řekla. Není to po životní sezoně málo? "Ne, ne. Já mám cíl na sezonu jezdit desáté místo ve svěťácích a na olympiádu se to nemění. Chtěla bych to takhle nechat," odvětila.

Nezjišťovala si, jak to v olympijské vesnici vypadá, co ji čeká. V posledních dnech před odletem trénovala pod vedením rakouského kouče Richarda Pickla. Tentokrát jezdila jen na snowboardu, plánované sjezdařské závody vynechala.

"Trénovala jsem normálně, žádné speciality jsme nedělali. Snažila jsem se dostat do tempa, dlouho nebyly závody," řekla Ledecká, která naposledy startovala 1. února. Úvodní olympijský závod, paralelní obří slalom, se jede 19. února. "Pauza mi ani moc nevadí. V Coloradu jsem taky měsíc trénovala a pak se do toho dostala," připomněla úvod sezony, kterou začala úspěšně v listopadovém Americkém poháru.

Servisman Sváťa

V Soči, ležícím v subtropickém pásu, panují teplé podmínky. Závody se konají v desetistupňovém teplu a sníh je měkký. "Na jednom prkně mám strukturu na měkký sníh, tak snad by to mělo jet. Hlavně ale mám skvělého servisáka Sváťu Kováře, takže já se vůbec nebojím," řekla Ledecká a přibalila si s sebou i odpovídající oblečení na teplo. "Vzala jsem něco, co si budu postupně v závodu svlékat," smála se.

 • Ester Ledecká při odletu do Soči
  Ester Ledecká při odletu do Soči autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK
 • Ester Ledecká
  Ester Ledecká autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK

Ledecká se snažila na olympiádu kvalifikovat i na lyžích, ale podle svazových kritérií byla devátá v pořadí a Česko mělo pro olympiádu v alpských disciplínách osm míst. "Zamrzí to, ale je to jedno, jedu tam na snowboard. Jsem s tím smířená. Já budu pořád lyžovat a snowboardovat a budu se snažit nominovat, kam se dá," řekla.

Dosavadní olympijské soutěže sledovala v televizi. "Fandím všem českým sportovcům, ale samozřejmě fandím hokeji a Jardovi (Jágrovi)," řekla a těšila se na případné setkání se slavnou "osmašedesátkou" Jágrem, kterého zbožňuje.

Na jiné soutěže se půjde podívat až po svých závodech. Paralelní slalom jede předposlední den olympiády, takže stihne maximálně padesátku běžců na lyžích a finále hokeje. "Takže doufám, že se kluci dostanou do finále," přála si.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.