ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Slunce? Lasery? Zimní olympiáda pomalu roztává

Velikost textu:

Soči - Šestý, ne tak úplně zimní den olympiády se točil hlavně kolem překvapivě teplého počasí v Soči. Sociální sítě se bavily obrázky vyletněných sportovců a zabodovalo také virální video s tématikou Hvězdných válek v trochu olympijském prostředí.

Videomontáž s tématikou Hvězdných válek je virálním videem dne (video naleznete dále v článku)
Videomontáž s tématikou Hvězdných válek je virálním videem dne (video naleznete dále v článku)

Hokejoví veteráni

I přes prohru se Švédy v prvním hokejovém zápase olympijského turnaje si naši hokejisté nenechali zkazit náladu. Na oficiálním facebookovém profilu Jaromíra Jágra se objevil jeho snímek, pod který připsal gratulaci sobě a Petru Nedvědovi ke společným brzkým 84. narozeninám. Jágr totiž za dva dny oslaví své dvaačtyřicáté narozeniny. Český tým je v hokejovém turnaji nejstarší, s věkovým průměrem třicet let.

Infografika věkového složení týmu hokejového turnaje
Infografika věkového složení týmu hokejového turnaje

Během olympiády oslaví narozeniny také další členové hokejového týmu - Michal Frolík a Martin Hanzal. V olympijské vesnici oslavil své dvacáté sedmé narozeniny také Antonín Hájek, který reprezentuje český tým ve skocích na lyžích.

Virální video z předaleké galaxie Soči

Dnešní tvůrčí aktivitu na sociálních sítích ocení především (ale nejen) fanoušci kultovní filmové sci-fi série Hvězdné války. Pády jednotlivých sportovců musely být nepříjemné, ale při sledování virálního videa s tématikou zasněžné planety Hoth se jistě neubráníte úsměvu.

Vyletněná zimní olympiáda

Přestože se jedná o zimní olympijské hry, při pohledu na slunečné svahy se zdá, že se tu sportovci s lyžemi a zimním vybavením ocitli omylem. V Soči je takové teplo, že na pláži se pohybují lidé svlečení do půl těla a podobně odkládají vrstvy také sportovci. 

Běžkyně na lyžích v dnešním závodu na 10 km klasicky dojížděly závod v nátělnících
Běžkyně na lyžích v dnešním závodu na 10 km klasicky dojížděly závod v nátělnících
Více fotek
 • Běžkyně na lyžích v dnešním závodu na 10 km klasicky dojížděly závod v nátělnících autor: @TimoBakken, zdroj: Twitter https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5461/546035.jpg
 • Freeskieři dnes vyměnili lyžařské bundy za trička s krátkým rukávem autor: @Rosco458, zdroj: Twitter https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5461/546029.jpg
 • Pláž, kde si slunce užívají lidé, je na dohled od stadionu Fišt autor: online.wsj.com, zdroj: online.wsj.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5461/546027.jpg
 • Norská rychlobruslařka Hege Bøkko si na Instagramu pochvaluje počasí v Soči autor: @hegebokko, zdroj: Twitter https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5461/546023.jpg

Freeskieři dnes sundali zimní bundy a závodili pouze v tričkách, běžkyně na lyžích závodily 10 kilometrů klasicky v nátělnících. O pro zimní olympiádu nepříliš vhodném počasí vznikly prakticky okamžitě vtipy a i samotní sportovci se nad nezvyklými podmínkami dobře baví.

Shrnutí dalších zajímavostí ze sociání sítí najdete v dalším ze vstupů divize Nových médií:


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.