ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Farringtonová porazila bývalé šampionky a má zlato z U-rampy

Velikost textu:

Krasnaja Poljana - Olympijské zlato v U-rampě získala v Soči americká snowboardistka Kaitlyn Farringtonová, za níž se seřadily tři vítězky z předchozích her. Stříbro brala australská obhájkyně Torah Brightová, bronz Američanka Kelly Clarková. Česká snowboardistka Šárka Pančochová nepostoupila do finále pro dvanáct nejlepších a obsadila šestnácté místo.

Kaitlyn Farringtonová
Kaitlyn Farringtonová

Čtvrtá žena z loňského mistrovství světa Farringtonová vyhrála dramatickou soutěž, která se rozhodovala až v druhé jízdě a mezi závodnicemi byly minimální bodové rozdíly. Se ziskem 91,75 bodu porazila Brightovou o pouhých 0,25 bodu a třetí Clarkovou o bod.

Nejsmutnější byla další Američanka Hannah Teterová, jež vedla po první jízdě, ale v druhé se už nedokázala zlepšit a tři soupeřky ji předstihly. Medaile jí unikla o čtvrt bodu. Kuriózně tak první čtyři místa obsadily vítězky čtyř po sobě jdoucích her. Bronzová Clarková totiž vyhrála před dvanácti lety v Salt Lake City, Teterová v roce 2006 v Turíně.

Česká snowboardistka Pančochová ve své slabší disciplíně postoupila z kvalifikace, v obou semifinálových jízdách však upadla a do finále se nedostala. Pátá žena z nedělního slopestylu, v němž měla hrozivě vypadající nehodu, skončila šestnáctá a o dvě místa si pohoršila oproti Vancouveru.

Snowboarding, ženy - U-rampa:

1. Farringtonová (USA) 91,75, 2. Brightová (Austr.) 91,50, 3. Clarková 90,75, 4. Teterová (obě USA) 90,50, 5. Okadaová (Jap.) 85,50, 6. Cchaj Süe-tchung (Čína) 84,25, 7. Rodriguezová (Fr.) 79,50, 8. Li Šuang 73,25, 9. Liou Ťia-jü (obě Čína) 68,25, 10. Thovexová (Fr.) 67,00, ...16. Pančochová (ČR) vyřazena v semifinále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.