ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Indičtí sportovci už mohou závodit pod svou vlajkou

Velikost textu:

Soči - Indičtí sportovci mohou opět závodit na olympijských hrách v Soči pod vlastní státní vlajkou namísto olympijské zástavy. Mezinárodní olympijský výbor zrušil s okamžitou platností suspendaci indického výboru a v nejbližší době se uskuteční slavnostní ceremoniál, při němž bude v olympijské vesnici vztyčena indická vlajka.

Indičtí sportovci pod olympijskou vlajkou
Indičtí sportovci pod olympijskou vlajkou

MOV vyloučil Indii po kontroverzních volbách z roku 2012, při nichž se do čela národního olympijského výboru (IOA) dostali funkcionáři usvědčení z korupce, a zemi hrozilo, že budou její zástupci chybět na olympijských hrách. MOV povolil sportovcům start až vloni po rezignaci vedení IOA a vyhlášení nových voleb.

Ty se ale uskutečnily až 9. února, dva dny po začátku her, a indičtí reprezentanti tak museli v Soči na zahájení nastoupit jako nezávislí sportovci pod olympijskou zástavou. Novým předsedou indického olympijského výboru se v nových volbách stal šéf světové federace squashe Nárájana Rámačandran.

Do Soči se kvalifikovala trojice indických reprezentantů v čele se sáňkařem Šivou Kešavanem, který pod pěti kruhy startoval už popáté a obsadil 37. místo. Nominováni jsou ještě sjezdař Himanšu Thákur a běžkař Nadím Ikbal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.