ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Děsivá cesta za velkým zážitkem

Velikost textu:

Protože neděle byla hokejově volná, vydali jsme do hor podpořit naše medailové naděje. Původně jsme měli naplánován budíček na půl osmou, abychom zvládli snídani a hlavně abychom stihli sjezd mužů, který začínal poměrně brzy. Budík zazvonil tak, jak měl, ale pohled, který jsme si s Martinem na pokoji vyměnili, jasně naznačil, že se naší účasti v horách dočkají až při slopestylu. Hodinka spánku navíc neuvěřitelně bodla a sjezd je podle mě stejně lepší vidět v televizi než sledovat šílence na lyžích přímo na trati.

David Pospíšil
David Pospíšil

Cesta do Poljany, respektive až na tribunu, trvala necelou hodinu a půl, což byl husarský kousek, jelikož někteří naši kolegové to umí i za tři. Nemám rád výšky, nemám rád výšky, které postavil člověk, a tady přede mě vztyčili čtyřicetimetrovou tribunu smontovanou z trubek a podlážek. Naše místa byla samozřejmě až na horní plošině. Už v polovině výstupu jsem měl nohy jako z molitanu a křečovitě svíral zábradlí. Nakonec jsem to dal, ale v duchu jsem nadával každému, kdo kolem mě jen prošel.

Závod samotný skončil smutně, protože naše želízko, Šárka Pančochová, neustála druhé kolo a na trati se nehezky pomlátila. Inkasovala tvrdou ránu do hlavy, kterou nevydržela ani její ochranná helma. Během rozhovoru pro TV začala upadat, jak já říkám, do "limbu", a v tu chvíli bylo jasné, že práci budou mít hlavně lékaři. Jinými slovy, čert vem medaili, důležité je, že Šárka bude v pořádku.

Den byl nabitý událostmi a pro mě byl vrchol rozhodně biatlonový závod žen. Tento sport mě v poslední době naprosto uchvátil a výsledky našich biatlonistů naplňovaly optimismem. Prvním zážitkem byl vstup do prostoru střelnice. Tady se naše holky zastřelovaly a rozjížděly před večerním sprintem. Dnes už víte, že Gábina Soukalová pokazila střelbu, ale věřte, že zastřelovací rány končily tam, kde měly. A víte, co mě na biatlonistkách překvapilo nejvíc? Myslel jsem, že budou mít kytary, neboli pořádná stehna, ale jsou to většinou holky, spíš jak řekl Martin, tintítka. Já jen dodám, tintítka s postavami modelek a energií dostihových koní.

David Pospíšil
David Pospíšil
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.