ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Ruští krasobruslaři jistě vedou soutěž týmů

Velikost textu:
aktualizováno 8. 2. 2014 20:13

Soči - Ruští krasobruslaři mají před závěrečným dnem soutěže nakročeno k zisku zlaté olympijské medaile v družstvech. Na domácích hrách v Soči vedou po krátkých programech a volné jízdě sportovních dvojic se šestibodovým náskokem před Kanadou, třetí Američané ztrácejí dalších sedm bodů. Zbývající volné jízdy jsou na programu v neděli a vedle vedoucí trojice se v nich představí ještě reprezentanti Itálie a Japonska. Přímý přenos sledujte zítra zde.

Ruská krasobruslařka Julia Lipnická
Ruská krasobruslařka Julia Lipnická

V krátkých tancích skončili Rusové na třetím místě za zámořskými páry. Dílčí vítězství zaznamenali úřadující světoví šampioni Meryl Davisová a Charlie White, druzí byli kanadští obhájci olympijského zlata Tessa Virtueová a Scott Moir.

Hned o čtyři místa Lipnická porazila Kanaďanku Kaetlyn Osmondovou. Patnáctiletá Ruska, která v lednu dominovala na mistrovství Evropy, díky technicky nejobtížnější jízdě předčila všechny konkurentky. Více než dva body na ni ztratila Carolina Kostnerová, která však i druhým místem na poslední chvíli protlačila Itálii do finálové pětice. Japonka Mao Asadaová, která bude rovněž patřit k favoritkám individuální soutěže, upadla při pokusu o trojitý axel a skončila třetí.

Vedení si ruský výběr pojistil ve volné jízdě sportovních dvojic, i když v ní mistry světa Taťjanu Volosožarovou a Maxima Traňkova nahradili Xenia Stolbovová s Fjodorem Klimovem. Stříbrní medailisté z mistrovství Evropy tuto část soutěže vyhráli před Kanaďany, kteří rovněž do volné jízdy nasadili svůj druhý pár.

Výsledky soutěže družstev v krasobruslení na ZOH v Soči:

Družstva - krátký tanec taneční páry: 1. USA (Davisová, White) 75,98 b., 2. Kanada (Virtueová, Moir) 72,98, 3. Rusko (Bobrovová, Solovjov) 70,27.

Družstva - krátký program ženy: 1. Rusko (Lipnická) 72,90 bodu, 2. Itálie (Kostnerová) 70,84, 3. Japonsko (Asadová) 64,07.

Družstva - volný program sportovní dvojice: 1. Rusko (Stolbovová, Klimov) 135,09, 2. Kanada (Mooreová-Towersová, Moskovitch) 129,74, 3. Itálie (Bertonová, Hotárek) 120,82.

Průběžné pořadí: 1. Rusko 47, 2. Kanada 41, 3. USA 34, 4. Itálie 31, 5. Japonsko 30.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.