ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Sudová se probila do finále, naděje na medaili žije

Velikost textu:

Soči – Nikola Sudová napravila zaváhání ze čtvrteční kvalifikace, v dodatečné kvalifikaci už nezaváhala a postoupila do finále. V Extrem Parku v Roza Chutoru dostala od rozhodčích 20,43 bodu, což ji stačilo na třetí příčku mezi 20 ženami, které nastoupily do kvalifikace. Olympijská soutěž naopak skončila pro druhou českou boulařku Terezu Vaculíkovou. V polovině trati spadla a ztratila lyži. Cílem sice projela, ale jízdu pro rozhodčí nedokončila a nepostoupila. Přímý přenos finále boulařek sledujte dnes od 19:00 zde. 

Nikola Sudová
Nikola Sudová

"Spokojená moc nejsem, v tréninku jezdím o padesát procent líp. Nejsem v závodě schopná to sjet stejně, tak doufám, že to teprve přijde," řekla Sudová. Kde je problém, to si jistá není. "Asi se bojím, že bych někde vypadla, tak jedu jakoby na jistotu. A to nesmím," přemítala. V druhé kvalifikaci se i tak v konkurenci dvaceti boulařek jistě vešla mezi desítku postupujících.

Ve finále z dvaceti závodnic nejprve postoupí dvanáct a po další jízdě vykrystalizuje šestice pro superfinále. Rozhodčí podle Sudové snížili hodnocení skoku mimo osu těla, takzvaného D-spinu, proto se rozhodla ho v prvních dvou finálových jízdách nezařadit. "Až v superfinále, pokud tam postoupím," prozradila překvapivý plán šestá lyžařka z olympiády v Turíně 2006.

Vaculíková stejně jako ve Vancouveru

Třebaže je Vaculíkové 21 let, startovala na své druhé olympiádě a prožila si stejné zklamání jako ve Vancouveru, kde rovněž upadla v kvalifikaci. "Nevím, co se tam stalo, musím se nejdřív podívat na video. Už jsem to neudržela. Nějak jsem si přišlápla patku lyže a neustála jsem to," řekla.

Měla přitom ambice na postup. "Protože forma na to byla, chtěla jsem do finále," uvedla. Na Vancouver před jízdou nemyslela. "Ale asi to bude nějaké olympijské prokletí," pokrčila Vaculíková rameny. A podobně jako ve Vancouveru sklidila velký potlesk obecenstva. "Asi chtějí vidět pády," vysvětlila si to po svém.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.