ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Šampion Chan i ruská dvojice vzdali kvůli odpočinku týmovou soutěž

Velikost textu:

Soči – Nabitý program olympijských her nutí krasobruslařské hvězdy přehodnocovat svou účast. Aktuální mistr světa Patrick Chan z Kanady se rozhodl obětovat soutěž družstev, aby se mohl soustředit jen na individuální závod. Podobně dají přednost odpočinku a koncentraci na boj o "single" také ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov. Ti měli přitom nastoupit už v dnešním závodě, který vysíláme exkluzivně na našem webu, stejně jako veškerý další program Her.

Patrick Chan
Patrick Chan

Úřadující mistři světa v krasobruslení Patrick Chan z Kanady a ruská sportovní dvojice Taťjana Volosožarová, Maxim Traňkov nebudou na olympijských hrách v Soči pokračovat v soutěži družstev. Dají přednost odpočinku a koncentraci na boj o individuální medaile, ve výběrech těchto zemí je pro volné jízdy nahradí jejich kolegové. "Moje priorita je soutěž jednotlivců," prohlásil jednoznačně třiadvacetiletý Chan.

Krátký program v soutěži družstev pokazil a skončil až třetí. Kanada za něj nicméně má do volných jízd silnou náhradu, může totiž nasadit pátého muže loňského MS Kevina Reynoldse.

Nabitý olympijský program, v němž kategorie sportovních dvojic začne už v úterý, odradil od pokračování v soutěži družstev Volosožarovou s Traňkovem. Ti měli volnou jízdu v družstvech absolvovat dnes. "Taňa ani já nejsme nejmladší. Kdybychom byli o čtyři roky mladší, tak bychom to možná zvládli," vysvětlil třicetiletý Traňkov, který se svou partnerkou vyhrál krátký program a pomohl Rusům k průběžnému vedení.

Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov
Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov

O vynechání volné jízdy v soutěži družstev zato nemůže uvažovat veterán Jevgenij Pljuščenko. Jednatřicetiletý krasobruslař je totiž jediným Rusem kvalifikovaným do individuální soutěže, takže ho nemá kdo nahradit. Program v Soči tak prověří jeho tělo poznamenané řadou operací. "Celý den byl těžký, všechno je těžké, ale člověk musí závodit. Sotva jsme začali," řekl Pljuščenko po čtvrtečním krátkém programu, v němž skončil druhý za Japoncem Juzuruem Hanjuem. Muži budou o medaile v Soči bojovat ve čtvrtek a v pátek.

Soutěž družstev, která má na olympijských hrách premiéru, pokračuje dnes krátkými tanci a krátkým programem žen. Nejlepších pět týmů pak postoupí do volných jízd, které ještě večer absolvují sportovní dvojice. Boj o medaile vyvrcholí v neděli.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.