ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Olympiáda mě vzala, to jsem nečekal, přiznal Loudín

Velikost textu:

Soči - Pro rychlobruslaře na krátké dráze Vojtěcha Loudína je jen samotná účast na olympiádě splněním velkého snu. Před rokem přerušil aktivní kariéru a věnoval se civilnímu zaměstnání, protože ho sport neuživil, poté se ale na ledové ovály vrátil a vybojoval si start na Hrách.

Vojtěch Loudín s reprezentační kolegyní Kateřinou Novotnou
Vojtěch Loudín s reprezentační kolegyní Kateřinou Novotnou

V dějišti olympiády přiznal, že jej atmosféra pohltila. "Nečekal jsem, že to bude tak silné. Hodně mě to vzalo. Před odletem se každý ptal, jak se těším. Já se těšil, ale nevěděl co a jak. Je to ale úžasné. Škoda, že to není častěji, ale jen jednou za čtyři roky," usmívá se Loudín.

Potěšilo ho například, že jídelna je otevřená nonstop. "To je pro mě velký problém. Když to člověk vidí všechno, je to hodně rozmanité, různé dezerty... Je to velké lákadlo. Ale stravu pochopitelně dodržuji. Do fast foodu jsem nešel, to až po závodě," uvedl Loudín, který v Soči pojede jeden závod. V pondělí se představí na trati 1 500 metrů.

Vojtěch Loudín (vpravo) při pádu na ME 2010
Vojtěch Loudín (vpravo) při pádu na ME 2010

Pořádně se nají až po závodě

Až do té doby si chce na stravu dávat pozor. "Ne že bych si hlídal každé deko, ale nepřejídám se. Jdu z jídelny pokaždé s pocitem, že ještě něco by se do mě vešlo, ne abych se kutálel s plným břichem přes vesnici. Salát, těstoviny, nic jiného. Až po závodě se pořádně nadlábnu. Pak dojde na ochutnávání a zkoušení jiných kuchyní," plánoval třiadvacetiletý rychlobruslař.

Díky dostatečnému času do prvního startu se vydal i do horské vesnice na slavnostní vztyčení české vlajky. "Tamní vesnice je útulnější. Navíc všechno pokryté sněhem, takže to vypadá krásně. Tady dole je vidět, že to není úplně dodělané, na velkých plochách jenom hlína. Pokoje jsou třeba obrovské, dvojnásobně velké, než bych potřeboval. Na druhou stranu v nich nic není. Jen postel a skříň, ani televize," dodal Loudín.

Přestože v přímořské vesnici je momentálně minimum sportovců a není zde ani společenská místnost, stihl se již seznámit i s hokejisty z evropských klubů, kteří do Soči přiletěli ve čtvrtek. "Dělal jsem jim průvodce a vyprávěl jsem jim, co jsem tady už všechno viděl," řekl Loudín.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.