ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Olympijské hry v Soči: S ČT vám nic neunikne

Velikost textu:

Soči - Spolu s olympiádou začala pro tisíce diváků nejsledovanější sportovní událost roku. Česká televize poprvé v historii vysílá ze dvou olympijských studií zároveň - v ruském Soči a v Praze na Letné. Chystá největší nabídku v historii přenosů Her na dvou vysílacích kanálech a na dalších čtyřech internetových trasách na webovém speciálu www.zoh.cz. V Soči by první místa na závodišti i ve sledovanosti mohla obsadit už v neděli například Martina Sáblíková, zraky diváků se určitě upnou i na český hokejový tým, jehož zápasy patří k těm nejsledovanějším. S Českou televizí budete v centru dění.

Oblíbený moderátor ČT Jaromír Bosák si pochvaluje speciální studio ČT v Soči
Oblíbený moderátor ČT Jaromír Bosák si pochvaluje speciální studio ČT v Soči

Podvaadvacáté a přitom v mnoha směrech poprvé. Se zahájením zimní olympiády začínají o vítězství bojovat sportovci i televizní stanice. Společný cíl je jasný, ukázat ze Soči co nejvíc.

Co na to říkají moderátoři?

"Ve studiu je velké teplo, ale služby nebudou trvat víc než patnáct hodin," podotýká s úsměvem moderátorka ČT Barbora Černošková.

"Studio se mi líbí moc, musím pochválit všechny, kteří se na tom podíleli. Odvedli nadlidskou práci," doplnil komentátor Jaromír Bosák.

 • Speciální studio ČT pro ZOH v Soči
  Speciální studio ČT pro ZOH v Soči zdroj: ČT24
 • Speciální studio ČT v Praze na Letné
  Speciální studio ČT v Praze na Letné zdroj: ČT24

Živé přenosy nabídne studio České televize i z olympijského parku na Letné. Čtyři moderátoři a trojice redaktorů budou vysílat všechno spojené s olympiádou až do jejího konce. "Bude to živé a syrové. Nebudeme sedět v saku, tu zimu si tady pořádně vychutnáme," říká moderátorka ČT Sport Darina Vymětalíková.

Začátky vysílání byly krušné

Zimní olympiáda v italské Cortině v roce 1956 byla vůbec prvním živým přenosem ze zahraničí, který čeští diváci viděli. "To jsme tenkrát s Vítkem Holubcem seděli v Malostranské besedě, dívali se na monitor a čekali jsme, někdy s hrůzou, co se na něm objeví. No, objevovalo se toho hodně a vždycky něco, co jsme nejmíň čekali," podotýká komentátor ČT Miloš Zouhar.

 • Zimní olympiáda v italské Cortině
  Zimní olympiáda v italské Cortině zdroj: ČT24
 • Bývalý komentátor ČT Miloš Zouhar
  Bývalý komentátor ČT Miloš Zouhar zdroj: ČT24

ZOH se tradičně těší obrovskému zájmu veřejnosti

Do televizních dějin se zapsaly i další olympijské přenosy. Už 16 let nepřekonaným pořadem je přílet zlatého hokejového týmu z Nagana do Prahy. Záběry ČT vidělo přes 4,6 milionu diváků.

V Soči by první místa na závodišti i ve sledovanosti mohla obsadit už v neděli například Martina Sáblíková, když pojede závod na 3 000 m. V úterý bude bojovat biatlonistka Gabriela Soukalová. Nejsledovanější ale nejspíš budou čeští hokejisté, první zápas se Švédskem je čeká ve středu.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.