ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Podívejte se na olympijské masky Alexandra Saláka a Jakuba Kováře

Velikost textu:

Soči - Všichni tři čeští hokejoví brankáři se na olympijském turnaji v Soči představí v nových maskách. Zatímco v Evropě působící Jakub Kovář a Alexander Salák v nich absolvovali již páteční trénink v aréně Bolšoj, Pavelec svou novou ochranu hlavy představí až příští týden po příletu ze zámoří.

Jakub Kovář
Jakub Kovář
Otevřít galerii
 • Jakub Kovář autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alexander Salák autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Kovář a Alexander Salák autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Kovář autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Museli jsme si nechat udělat novou. Každý, kdo jsme byli v širší nominaci, jsme dostali už před dvěma měsíci e-mail, že nominovaní brankáři budou muset mít novou masku. Museli jsme si něco připravit," řekl Kovář.

Moc prostoru pro vlastní nápady ale brankáři povoleno neměli. Museli využít národní barvy, vlajku, případně státní znak. Salák i Kovář se s domácím úkolem vypořádali odlišně. Salákova maska je světlá s červeno-bílo-modrými pruhy, státní vlajkou nahoře a velkým státním znakem na boku, Kovářova je tmavší, rozdělená zipem a na straně má orlici.

"Zvolil jsem trošku více malování. Nápady být moc nemohly. V úvahu přicházela vlajka nebo znak, nic jiného. Znak se mi zdál lepší, vypadá hezky. Vlajka je jednoduchá, zdálo se mi, že to bude vypadat trošku odbytě," vysvětlil svoji volbu Kovář.

Salák ale právě jednoduchý styl chtěl. "Já si ji zvolil k dresům. Chtěl jsem, aby to byla stará škola. Jednoduchá. A moc se mi líbí. Jsem s tím spokojený," uvedl Salák. S úsměvem ale připustil, že Kovář má zřejmě hezčí helmu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.