ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Čeští hokejisté si poprvé vyzkoušeli olympijský led

Velikost textu:
aktualizováno 7. 2. 2014 10:50

Soči - Hokejová reprezentace v dějišti olympijských her v Soči poprvé trénovala. Na ledě haly Bolšoj se objevilo osm hráčů působících v Evropě a dvojice trenérů, kteří do Ruska přiletěli speciálem ve čtvrtek. Kompletní tým bude mít kouč Alois Hadamczik k dispozici až v úterý, teoreticky by však většina posil ze zámoří mohla stihnout i pondělní večerní trénink, který je naplánovaný až na 21. hodinu místního času.

Alois Hadamczik během tréninku
Alois Hadamczik během tréninku

"Když trénuje šest hráčů a dva brankáři, není to nic jednoduchého. Musí se to tomu přizpůsobit, ale myslím si, že se to dá zvládnout. Kluci mají chuť, nemusejí se do ničeho nutit a bylo vidět, že se těší na led," řekl asistent trenéra Josef Paleček.

"Chtěli jsme to udělat tak, aby si i gólmani zachytali. Aby hráči byli hodně na kotouči, bylo tam hodně střel, clonění," doplnil Paleček po přípravě, která trvala necelou hodinu. S Hadamczikem byl na ledě sám, druhý asistent František Musil do Soči přiletí až v sobotu.

I přes malý počet hráčů Hadamczik hned několikrát kreslil na tabuli různá cvičení, taktice se ale nevěnoval. "Podobné tréninky nemají s taktikou nic společného. Je to proto, aby hráči byli na ledě, zapotili se a byli ve styku s kotoučem. Aby hodně bruslili. A aby si zachytali gólmani, když je tak malý počet hráčů," vysvětlil Paleček.

Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
Více fotek
 • Petr Nedvěd autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5438/543745.jpg
 • Trénink české reprezentace autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5438/543743.jpg
 • Alois Hadamczik na tréninku autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5438/543744.jpg
 • Trénink české reprezentace autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/55/5438/543746.jpg

Vymyslet program na ledě prý nebyl problém. "Šlo jen o to zvolit adekvátní cvičení. Trénujeme už dlouho, zkušenosti máme. Někdy se to stává i v klubech," řekl asistent trenéra. "Každý trenér má zásobník cvičení, ze kterého čerpá. Sedli jsme si a každý dal určitý podnět, něco navrhl a pět šest cvičení jsme dali dohromady," dodal Paleček.

Přípravu si pochvalovali i samotní hráči. "V rámci možností to bylo docela dobré. Pochopitelně tempo nebylo zdaleka takové, jako když trénuje celý tým. Ale zase mnohem lepší, než si někde sám bruslit," uvedl brankář Jakub Kovář, který nemusel čelit tolika střelám jako při běžném tréninku. "Jde hlavně o to, že na ledě je jedna lajna kluků a ti si potřebují dát mezi cvičeními pauzy, aby vydrželi hodinu na ledě," řekl. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.