ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Augustová ze Soči: Pořád zde procházíme bezpečnostními kontrolami

Velikost textu:

Soči – Vzhledem k zahájení zimní olympiády v Soči budou i Události dnes večer trochu speciální. O aktuálním dění i atmosféře na Hrách bude v hlavním zpravodajském pořadu ČT přímo z ruského letoviska informovat moderátorka Marcela Augustová. Do dějiště XXII. olympijských her přiletěla včera vojenským speciálem, který vezl i českého prezidenta.

Dnes večer budete moderovat Události přímo ze Soči, odkud to bude a kam všude nás zavedete?

Bude to z olympijského studia zde v Soči. Není příliš velké, ale já doufám, že se nám sem v živém úvodu Událostí povede dostat i některého z hostů a já budu moct divákům představit některého ze sportovců. Samozřejmě to bude trochu komplikované, protože ve chvíli, kdy budeme vysílat, bude také probíhat samotné zahájení olympijských her. Snad se nám však povede někoho přesvědčit.

Kde se novináři mohou pohybovat? Byla jste nebo se chystáte do olympijské vesnice?

Zatím jsem pouze stále procházela nějakými bezpečnostními kontrolami. Na nádraží procházíte kontrolami, při vstupu do olympijského parku prochází člověk kontrolami. Zatím se mi včera pouze podařilo získat divácký pas, což je pro návštěvníky Her naprosto nepostradatelná pomůcka, protože každý divák má své číslo. Můžu ale slíbit, že do zítřejšího Studia 6 Víkend dojmy z olympijské vesnice v každém případě zprostředkuji.

Do Soči jste letěla letadlem s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Kolik dnů bude prezident na ZOH pobývat a jaký má program?

Miloš Zeman bude tady v Soči do neděle a jeho program bude z poloviny olympijský a z poloviny státnický. Už dnes se setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, se kterým mluvili mimo jiné o chystané Zemanově návštěvě Číny. Čekají ho také schůzky s ázerbájdžánským, kazašským, tádžickým prezidentem, s nimiž se bude bavit hlavně o surovinách a o energetice. Zítra by měl prezident slavnostně otevřít Český olympijský dům v hotelu Oasis, v neděli se podívá do olympijské vesnice a poté jeho program vyvrcholí tím, že se půjde podívat na závod v rychlobruslení na 3 000 metrů. V něm nastoupí jedna z medailových nadějí Martina Sáblíková.

Sama jste výborná lyžařka, měla byste chuť vyrazit někam na svah?

Hrozně ráda bych se podívala do Krasné Poljany. Všichni stále mluví o tom, že místní svahy jsou mimořádně těžké, tak bych je ráda viděla na vlastní oči a třeba si je i zkusit. To se mi ale zcela určitě nepovede, do Krasné Poljany je to ze Soči zhruba 70 kilometrů a místní doprava je poměrně komplikovaná. Všechno je zde hodně časově náročné, a to bez ohledu, že zde je speciální olympijská vesnice a všichni ostatní musí jezdit po vedlejších cestách.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.