ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
DENÍČEK ZOH

Armádní let číslo CEF 590

Velikost textu:

Je ráno 7:00 hod a vysedám z auta u "majáku" na letišti ve Kbelích. Lehce zamračená obloha dodává okolí brány do vojenského prostoru podivný nádech. V duchu si říkám: Jsem tu správně? Tady odsud má za dvě hodiny startovat olympijský speciál do Soči? Nějak to divně začíná…

Jan Holický
Jan Holický

Vcházím do letištní haly. Jsem mile překvapen pěknými prostory odletového terminálu. Rychle se zdravím s kolegy a některými sportovci. Někteří jsou pod palbou fotoaparátů a do kamer rozdávají úsměvy a zdatně odpovídají do namířených mikrofonů. Jsou to olympionici, takže s novináři již mají praxi. Sled událostí nabírá poměrně rychlý spád: označit zavazadla, vyřídit ještě pár telefonních hovorů a pózování před fotografy. Z krátké diskuse nás náhle přerušuje hlas: "Prosím, postupujte k odbavení!"

Za necelou půlhodinu opouštíme prosklenou budovu terminálu a nastupujeme do přistaveného letadla s českým lvem na zadní směrovce. Nádherný design speciálu Armády České republiky byl v celkovém dojmu z letiště ve Kbelích ještě o stupínek výše.

Je 9:00 hod a nás tlačí do sedadel akcelerující stroj. Vnitřní prostor letadla je velmi příjemný a působí zánovně. Kapitán letadla se ujímá slova a po přivítání nám sděluje, že za necelé tři hodiny dosedneme na letišti v Soči. Tak to je paráda!

Menu v letadle
Menu v letadle

V životě jsem cestoval letadlem poměrně hodně a tento způsob dopravy nebyl nikdy moje "hobby". Let pod taktovkou vojenských aerolinií byl ale fajn. Obsluha a občerstvení bylo perfektní. Na fotografii je k povšimnutí skleněná dózička s medem do čaje! To jsem nezažil ani v business class renomovaných leteckých společností.

Pokud bude olympiáda probíhat v takové pohodě, jako byla cesta s vojenským Airbusem A319 Corporate jet, máme se opravdu na co těšit!

Stále na nás mluví jen rusky. V tlačenici vycházíme z letiště a jsme v realitě, ve zmatku, na stavbě… Jsme na olympiádě v Soči.

Autor je expertem ČT sport na alpské disciplíny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.