ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

V týmové soutěži krasobruslařů zajeli nejlépe Rusové

Velikost textu:
aktualizováno 6. 2. 2014 20:13

Soči - Úvod premiérové olympijské soutěže družstev v krasobruslení vyšel v Soči nejlépe domácím Rusům. Jevgenij Pljuščenko byl v krátkém programu mužů druhý, Taťjana Volosožarová s Maximem Traňkovem vyhráli následný krátký program sportovních dvojic. Druhá je zatím Kanada, třetí Čína.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko

Jednatřicetiletého Pljuščenka, držitele tří olympijských medailí, předčil o dvanáct let mladší Japonec Juzuru Hanju. Ten získal 97,98 bodu a domácího reprezentanta porazil o více než šest a půl bodu. Třetí byl trojnásobný mistr světa Patrick Chan z Kanady, kterému se nevydařila kombinace ani trojitý axel.

K osmi bodům, které pro Kanadu získal Chan, posléze přidali dalších devět za druhé místo ve sportovních dvojicích Meagan Duhamelová a Eric Radford. Japonsko po druhé disciplíně olympijské novinky kleslo na čtvrtou pozici.

V sobotu čeká krátký program ženy a taneční páry. Pět z deseti týmů postoupí do následných volných jízd, soutěž vyvrcholí v neděli.

Krasobruslení - družstva:

Po krátkém programu mužů a sportovních dvojic: 1. Rusko (Pljuščenko, Volosožarová/Traňkov) 19 b., 2. Kanada (Chan, Duhamelová/Radford) 17, 3. Čína (Jen Chan, Pcheng Čcheng/Čang Chao) 15.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.