ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Hadamczik: O tom, kdo začne v brance, mám jasno

Velikost textu:

Praha - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik se už rozhodl o tom, který z brankářů se postaví do branky v úvodním utkání turnaje a bude čelit švédským útokům. Své rozhodnutí si však zatím nechá pro sebe, hráčům ho oznámí až v den utkání. Otazníky jsou naopak nad stavem Aleše Hemského, který se teprve navrací do tempa po zranění kotníku. 

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

Hokejisté záhy odletí do Soči, jde však zatím jen o okleštěnou skupinu hráčů z Evropy. I tak však Hadamczik soudí, že pro trénink bude vše i takto provizorně dostačující. "Dá se dělat při tréninku všechno. Máme kompletní lajnu a jednoho beka navíc. Můžeme dělat bránění tři na tři, dva na dva, jeden na jednoho, založení pět na nulu. Prostě spoustu věcí," uvedl.

O složení formací Hadamczik mluvit zatím nechce, nicméně přiznal, že už má jasno o brankáři pro úvodní zápas se Švédskem. "Nemám ale důvod to veřejně říkat, aby Švédově věděli, kdo bude chytat. Gólman a mužstvo to bude vědět v den utkání, a to stačí," podotkl s tím, že se možná v základní skupině při dalších duelech s Lotyši a Švýcaři dva brankáři vystřídají. Neopomíná ani roli papírově třetího brankáře Alexandra Saláka. 

Alois Hadamczik:

"Salák je taky ve hře, chytal výborně, jen měl v posledních době ztíženou situaci, že měl nějaký čas chřipku a nechytal v klubu."

Nejistota panuje nad stavem Aleše Hemského, který už se po zranění kotníku vrátil do sestavy Edmontonu. "Mluvil jsem s jeho tátou, chci Alešovi ještě volat, jak na tom je. Kdyby to nebylo dobrý, tak by to mrzelo, ale žádné takové zprávy naštěstí nemám," prohlásil kouč.

Trenér musí dát tým dohromady po psychické stránce, říká Hadamczik

Právě správná sestava bude podle jednašedesátiletého kouče nejdůležitější. "Kouč musí dát mužstvo psychologicky dohromady, složit pětky a mít šťastnou ruku při koučování. Koho dát na led, který gólman má zrovna formu, je to otázka citu a štěstí," podotkl kouč.

Hranice mezi úspěchem a neúspěchem bude na tak nabitém turnaji jako vždy tenká. "Potřebujeme, aby gólman byl extra výborný. Někdo se může pasovat do role favorita a nemusí to vyhrát. Takový turnaj je o speciálně o dobré partě a pohodě hráčů. Přeju si, aby přijeli a zvládli časové pásmo a nebyli unavení. Na to je třeba brát velký ohled," řekl Hadamczik.

Kritik už bylo dost

Blížící se odlet do Soči Hadamczik vítá. "Jsem rád, že se už odlétá. Také těch kritik, dobrých i špatných, bylo už moc," povzdechl si k dění po nominaci. O bezpečnosti na místě nemá strach. "Kdyby tam bylo extrémní nebezpečí, tak by tam nikdo nejel. Stát se může všude ledacos, u nás nejsou teroristi a někdo tě zabije nebo přejede autem."

Prostředí v Soči si tým už vyzkoušel na Channel One Cupu. "Hodně to pomohlo. Známe prostředí, atmosféru. Někteří hráči si to taky vyzkoušeli, pomohlo to všem v týmu. Víme, kde budeme bydlet, kde budeme mít kabinu. My uděláme všechno pro to, aby v ní zůstal vítězný duch," přál by si kouč navázat na úspěch z turnaje, který jeho svěřenci ovládli.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.