ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Salák s Novotným vyrazili do Soči, Nedvěd se těší na rekord

Velikost textu:

Praha/České Budějovice – Do dějiště olympijských her se už začínají trousit i čeští hokejisté. Z Českých Budějovic, kde se připravovali s místním prvoligovým celkem, vyrazili do Ruska Alexandr Salák a kapitán pražského Lva Jiří Novotný. Svou první olympiádu v českém dresu si vyzkouší dvaačtyřicetiletý veterán a bývalý kanadský reprezentant Petr Nedvěd, který se na Hry vrátí po dvacetileté pauze.

Alexander Salák
Alexander Salák

"Měl jsem možnost trénovat s Budějovicemi, což bylo supr a jsem za to rád. Doufám, že to přeneseme na led v Soči," věří Novotný. A do Ruska se těší i jeho budějovický "sparingpartner" Salák. "Je to asi dosavadní vrchol mojí kariéry a jsem rád, že jsem se na turnaj dostal a že nám trenér věří. Takže se moc těším," říká Salák.

Nedvěd bude rekordmanem 

Liberecký Petr Nedvěd se pod pěti kruhy v rámci zimních her stane rekordmanem. Bude prvním sportovcem, který se představí na olympiádě po dvacetileté pauze. V roce 1994 startoval v Lillehammeru v dresu Kanady a přivezl si stříbro. "Něco takového jsem si myslel. Je to dobrý. Asi je to pozitivní (rekord), tak je to v pořádku," smál se Nedvěd.

Od krajanů si ovace pod pěti kruhy vychutná poprvé. V roce 1994 měl kanadské občanství a využil šanci hrát za Kanadu, když byl v NHL bez kontraktu. Z jeho tehdejších spoluhráčů už nikdo hokej nehraje. "Po té olympiádě jsem se často vídal s Paulem Kariyou, který hrál v Anaheimu. Ale jinak teď už nejsem s žádným hráčem v kontaktu," prohlásil Nedvěd, který před dvěma roky debutoval v českém dresu na mistrovství světa a přivezl si z Helsinek bronz.  

Stane sice nejstarším českým hráčem na olympiádě, ale ještě dříve se narodil finský kanonýr Teemu Selänne. "Tak to asi bude muset být ještě jedna olympiáda. Příště pojedu ale asi už na sáňkách. Někdo mě strčí, svezu se a dole mě vyzvednou. Bude třetí místo a super," rozesmál se s výhledem na korejský Pchjongčchang v roce 2018.

O pokoj se bude dělit

V olympijské vesnici na rozdíl od Jágra nebude mít privilegium být na jednolůžkovém pokoji, ale bude bydlet s obráncem Ladislavem Šmídem z Calgary. "Aspoň si budeme se Šmíďákem vyprávět nějaký super věci. A jestli bude chrápat, tak na něj hodím deku. Džegr, to je něco jiného. On v noci nespí, ale spí přes den," pokračoval dobře naladěný Nedvěd.

V dobré náladě bude odlétat i proto, že jej opouštějí drobné potíže se zády, které jej trápily v posledních dvou extraligových zápasech. "Už je to lepší. Musím říct, že dneska je první dobrý den, mám radost. Už svá záda trošku znám, takže vím, že minimálně tři dny to vezme, což mělo přesně takový průběh. Na Kladně to (v neděli) byl docela bolestivý zápas, v úterý už to bylo o padesát procent lepší. Dneska to není stoprocentní, ale už je to skoro tam, kde to potřebuju," dodal Nedvěd. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.