ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Shaun White nepojede slopestyle: Bojí se zranění na těžké trati

Velikost textu:
aktualizováno 5. 2. 2014 16:57

Soči – Ve světě snowboardingu asi neexistuje větší hvězda, ani on se ale nechce pustit na příliš nebezpečnou trať olympijského slopestylu. Shaun White – obhájce zlata na U-Rampě, pětinásobný vítěz X Games ve slopestylu a jeden z hlavních favoritů freestylové disciplíny – se kvůli velkému riziku zranění raději odhlásil ze závodu ve slopestylu. 

Shaun White
Shaun White

Kontroverze v olympijském snowparku tak pokračují. Poté, co si trať vyžádala několik zranění včetně jednoho z favoritů Torsteina Horgma, jenž si v pondělí zlomil klíční kost, pořadatelé skoky upravili. Podle mnohých však nedostatečně. A snowpark dál dělá potíže i nejlepším snowboardistům světa. Nad disciplínou, která si v Soči odbude olympijskou premiéru, tak visí riziko fiaska.

Pádu se v tréninku nevyhnul ani hvězdný White, který se uhodil do levého zápěstí a rozhodl se raději odstoupit než riskovat zranění. "Po absolvovaných tréninkových jízdách, i po úpravě trati a po tom, co jsem viděl, jak se jiní závodníci zranili, jsem usoudil, že riziko zranění je příliš velké. Nechci ohrozit své další olympijské cíle," uvedl v prohlášení White.

Skoky v olympijském snowparku jsou podle závodníků špatně vyprofilované. Snowboardisté se z nich odrážejí příliš do výšky a následně dopadají kolmo do roviny. Pořadatelé sice po stížnostech vršky skoků vyfrézovali a trochu je zmenšili, bezpečnosti to ale podle jezdců a trenérů příliš nepomohlo.

Snowpark se nelíbí ani Pančochové a Černíkovi

Olympijský snowpark kritizuje i bývalý špičkový jezdec a nyní trenér české reprezentantky Šárky Pančochové Martin Černík. "Jsem rád, že už to nejezdím. Kolikrát říkám, že nejsme ani trenéři, ale jsme tady od toho, abysme to pak všechno posbírali," líčil napůl žertem, napůl vážně. Na olympijskou trať si dříve stěžovala i jeho svěřenkyně a jedna z favoritek ženského slopestylu.  

"Ty velké skoky jsou pro ženy možná až moc velké. Když jsou ale dobře připravené, jako na X-Games, tak ani ženy nemají s velkými skoky problémy. Tady se jim to nedaří vyladit, i když od včerejška je vidět pokrok," citoval server Canada.com českou medailovou naději.

"Aby ženy mohly předvést to nejlepší, je někdy lepší, aby byly skoky o něco menší. To není, že bych se bála – na X-Games skáču velké skoky už roky. Ale tady to je trochu nebezpečné. Člověk by čekal, že touhle dobou už to budou mít vyladěné a bude to perfektní," řekla Pančochová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.