ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Olympijský oheň dorazil do Soči, historická pouť se chýlí ke konci

Velikost textu:

Soči (Rusko) – Daleká pouť olympijského ohně se blíží ke konci. Po 65 000 kilometrech dorazila pochodeň do Soči. V dějišti Her ji do pátečního slavnostního zahájení ponese ještě 300 lidí. Její cesta definitivně skončí v pátek na hlavním olympijském stadionu Fišt, jméno posledního člena štafety se jako obvykle přísně tají. Olympijský oheň by měl vzplát symbolicky ve 20:14 místního času, tedy v 17:40 SEČ.

Olympijská štafeta v Soči
Olympijská štafeta v Soči

Stovky zvědavců v obci Lazarevskij severně od Soči přilákalo obří ruské kolo, na němž pochodeň vystoupala do výše 70 metrů. Oheň se pak zvláštním vlakem přesunul do letoviska Adler, odkud zamířil do lyžařského areálu Roza Chutor v horské oblasti Krasnaja Poljana.

Ještě během dnešního odpoledne organizátoři dopraví pochodeň do námořního přístavu v Soči, odkud vypluje na hladinu Černého moře. Plavbu organizují členové místního jachtklubu.

Cesta olympijské pochodně
Cesta olympijské pochodně

Pochodeň se během pouti z řecké Olympie do Soči ocitla na řadě nezvyklých míst. Objevila se na vesmírné stanici ISS, plula na ledoborci k severnímu pólu, potápěla se v Bajkalu a naposledy minulý týden byla vynesena na vrchol nejvyšší kavkazské hory Elbrus. Ve čtvrtek olympijskou pochodeň převezme sočská radnice.

V olympijské oblasti organizátoři nechali postavit na sedmi místech velká plátna a tribuny, aby mohli lidé pouť pochodně sledovat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.