ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Kasai už přemýšlí o startu na olympiádě za čtyři roky

Velikost textu:

Soči (Rusko) – Noriaki Kasai si nedá pokoj. Veterán skokanských můstků má sice rekordní sedmý start na zimních olympijských hrách teprve před sebou, už ale plánuje účast na těch dalších. Jednačtyřicetiletý Japonec v Soči prohlásil, že by rád v roce 2018 v Pchjongčchangu znovu závodil.

Noriaki Kasai
Noriaki Kasai

"Budu se snažit, abych byl i na osmých olympijských hrách při tom," řekl v ruském dějišti her populární skokan na lyžích. Kasai a ruský sáňkař Albert Demčenko budou prvními sportovci s účastí na sedmi zimních olympijských hrách.

"Vyhrát nutně nemusím"

Kasai přitom bude i v Soči patřit, především na velkém můstku, mezi adepty na umístění na stupních vítězů. "Vyhrát nutně nemusím, ale budu bojovat o medaile," prohlásil Japonec, jenž se v lednu v rakouském Bad Mitterndorfu stal nejstarším vítězem závodu světového poháru v historii.

První velký úspěch vybojoval Kasai už v roce 1992 v Harrachově, kde vyhrál mistrovství světa v letech. Pod pěti kruhy získal pouze jednu medaili, v roce 1994 v Lillehammeru byl členem stříbrného družstva na velkém můstku. Na domácích Hrách v Naganu, kde Japonci vyhráli soutěž družstev, v týmu nebyl kvůli zranění.

Také o rok starší Demčenko má ve sbírce jedno olympijské stříbro, které získal v Turíně 2006. K jeho úspěchům patří tituly mistra světa i Evropy a také celkový triumf ve světovém poháru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.