ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Hry v Soči na síti. Nová média mají web i aplikace

Velikost textu:

Praha – Nová média České televize se s nadcházejícími zimními Hrami v Soči vrací k osvědčenému modelu internetových speciálů. Na adrese www.zoh.cz najdou diváci veškeré informace, stejně jako čtyři živé streamy s exkluzivními přenosy. ČT připravila také aplikace pro HbbTV, smartphony a tablety, jejichž součástí bude kromě komplexního zpravodajství i možnost pustit si živě kdekoliv disciplíny odehrávající se na Kavkazu a u pobřeží Černého moře.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Živě, rychle a spolehlivě. Tři nejdůležitější aspekty internetového speciálu České televize k zimním olympijským hrám v Soči. Diváci jej najdou na známé adrese www.zoh.cz. Vedle přímých přenosů ČT sport a ČT2 nabídnou stránky pro návštěvníky z území ČR také další čtyři kanály s exkluzivním, neméně atraktivním sportovním programem z dějiště Her.

Součástí obsahově nabitého webu budou kromě nejčerstvějších olympijských aktualit i reportáže, kompletní výsledkový servis a přehledný program všech sportů. Chybět nebude ani rozsáhlý videoarchiv vč. záznamů přenosů, ale i sestřihů a nejdůležitějších momentů Her.

přehrát video
ČT Nová média a ZOH 2014

"Jeden z nejdůležitějších aspektů stránek je, že kromě živých streamů nabízíme divákům možnost podívat se na jednotlivé momenty a sestřihy na jednom místě. Divák může zpětně sledovat to nejdůležitější, co třeba minul ve vysílání," vysvětlil vedoucí vydání olympijského webu Hynek Roleček. Rozdíl je pouze v hokeji. Internetová práva vlastní ČT pouze na přímé přenosy. "Hokej diváci uvidí pouze v reálném čase, tedy to, co poběží na ČT2 a ČT sport," upřesnil vedoucí redaktor webu Jiří Lípa.

Přímé přenosy ze čtyř exkluzivních kanálů nabídne i aplikace v mobilních telefonech. Součástí webu bude i sekce Žijeme olympiádou, která zmapuje život fanoušků i sportovců na sociálních sítích. Nechybí ani aplikace pro HbbTV.

"Budeme monitorovat to, jak diváci reagují na úspěchy našich sportovců. Stejně jako v případě kultury či voleb přenáší čím dál víc lidí své emoce a komentáře do prostředí sociálních sítí a tyto výstupy budeme zprostředkovávat dalším diváků," uvedl projektový manažer Nových médií Marián Nič. S tím souvisí i pravidelné živé vstupy během olympijského vysílání z newsroomu Nových médií, které přinesou nejaktuálnější informace a zajímavosti z internetu.

Současně s olympijskými stránkami dál standardně běží i sportovní web ctsport.cz, který bude pokrývat neolympijské dění ve sportu. "V průběhu olympiády se sportovní život nezastaví. Bude Liga mistrů, začne Gambrinus liga, budou probíhat i jiné sportovní události, které musíme mapovat," dodal Lípa.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.