ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Uneseme Schildovou a Flockovou, vyhrožují Rakušanům

Velikost textu:
aktualizováno 4. 2. 2014 16:52

Vídeň - Rakouský olympijský výbor dostal v pondělí dopis s pohrůžkou, že během zimní olympiády v jihoruském Soči budou uneseny dvě jejich sportovkyně - sjezdařka Bernadette Schildová a skeletonistka Janine Flocková. Informaci zveřejnil nejprve server krone.at s tím, že dopis přišel zřejmě z Ruska. Dnes to potvrdil také generální tajemník rakouského výboru Peter Mennel. Původně hovořil o Bernadettině sestře Marlies Schildové, důvod záměny jmen zatím nevysvětlil.

Marlies Schildová
Marlies Schildová

Výhrůžný dopis přišel zřejmě z Ruska. "Je pravda, že jeden dopis přišel. Včera (v pondělí) byl ve schránce na dopisy. Okamžitě jsme informovali spolkový kriminální úřad, který zahájil vyšetřování," sdělil Mennel agentuře. Sportovkyně už byly o dopisu informovány.

V Soči jsou podle generálního sekretáře dva příslušníci speciální jednotky rakouské policie Kobra, kteří se budou o bezpečí obou Rakušanek starat.

Islamističtí povstalci pohrozili útoky během olympiády v Soči, které leží na západním okraji převážně muslimské oblasti severního Kavkazu. Olympijské výbory některých evropských zemí a Spojených států dostaly v lednu v souvislosti se zimní olympiádou teroristické výhrůžky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.