ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Na záchodcích v Soči zakázali rybaření

Velikost textu:

Soči – Asi málokdo by hádal, kolik pozornosti se během ruské olympijské megaakce dostane záchodům. Poté, co širokou sportovní veřejnost pobavil "dvojzáchod" v olympijském biatlonovém centru, putuje z Ruska další netradiční zpráva z "oné místnosti." Na fotografii, kterou na svůj Twitter umístil kanadský snowboardista Sebastien Toutant, je totiž vidět, že na záchodcích v Soči se krom jiného nesmí ani rybařit.

Pravidla na záchodcích v Soči
Pravidla na záchodcích v Soči

Z piktogramů na snímku je jasné, že na záchodcích v Soči zakázáno je prakticky vše s výjimkou spořádaného vyměšování v sedě. Zatímco některé požadavky jsou vcelku v souladu se zdravým rozumem – například nešlapat na prkénko, nezvracet do záchodu či nebrat drogy - otazníky budí přeškrtnutá postavička, která v záchodové míse zkouší rybařit na udici.

Možná, že na úpatí Kavkazu je rybaření v záchodové míse skutečně palčivým problémem, jak z pohledu kanadského snowboardisty, tak ze středu Evropy se jeví tento zákaz přinejmenším bizarně. Otázkou zůstává, co zajímavého asi může člověk v Rusku v záchodě ulovit.

Nejde přitom o první záchodkovou kuriozitu, která se před zahájením her v Soči objevila. Pozornost vzbudil dvojzáchodek v biatlonovém středisku, které umožňuje sdílet jednu místnost při vykonávání potřeby. Pro legraci si ho před objektivem fotoaparátu vyzkoušely i české biatlonistky Gabriela Soukalová s Jitkou Landovou.

Gabriela Soukalová a Jitka Landová na "dvojzáchodě" v Soči
Gabriela Soukalová a Jitka Landová na "dvojzáchodě" v Soči
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.