ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bach: Zabezpečení sportovišť a zázemí je dostatečné

Velikost textu:

Soči – Za čtyři dny se nad Soči rozzáří olympijský oheň. Do v těchto dnech hlavního města zimních sportů se ze všech světových stran sjíždějí sportovci, fanoušci a také vrcholní představitelé Mezinárodního olympijského výboru.

Necelých sto hodin před zahajovacím ceremoniálem zimních her se hlavní pozornost médii přesouvá do Soči. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach přímo v dějišti vyjádřil přesvědčení, že zabezpečení sportovišť a zázemí ruskými orgány před případným teroristickým útokem je dostatečné.

"Každá velká událost v dnešním světě čelí hrozbě terorismu, ať je to politický summit, ať je to jakékoliv jiné velké setkání lidí. A proto proti terorismu musíme aktivně vystupovat, protože cokoliv jiného by znamenalo kapitulaci před teroristy. A to je poslední věc, kterou chceme udělat," uvedl Bach.

Zároveň ubezpečil, že olympijský výbor bude během her v Soči bránit práva menšin. "Jsme jasně proti jakékoliv formě diskriminace, ať už se týká pohlaví, sexuální orientace, rasy, náboženského přesvědčení nebo jiných forem útlaku," dodal Bach.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.