ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Favorit olympijského slopestylu Nor Horgmo si zlomil klíční kost

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2014 15:01

Krasnaja Poljana (Rusko) - Olympijský závod ve slopestylu snowboardistů přišel o jednoho z hlavních favoritů Nora Torsteina Horgma, který se zranil hned při prvním tréninku v Krasné Poljaně. Nezvládl trik na prvním zábradlí a při pádu si podle norského tisku zlomil klíční kost.

Norský snowboardista Torstein Horgmo
Norský snowboardista Torstein Horgmo

Šestadvacetiletý Horgmo na loňských X-Games vyhrál závod v Big Airu, letos se prosadil na stupně vítězů při světovém poháru. "Spadl na obličej a pravé rameno. Muselo to hodně bolet," řekl manažer norského týmu Thomas Harstad poté, co záchranáři norského snowboardistu odvezli do nemocnice.

Někteří závodníci už areál Extrem Park zkritizovali jako příliš těžký. Bude hostit závody ve slopestylu i U-rampě, kde bude mezi ženami patřit k favoritkám obou disciplín Šárka Pančochová. Kvalifikace je na programu už ve čtvrtek, den před slavnostním zahájením her.

Člen Mezinárodní lyžařské federace za snowboarding Roberto Moresi připustil, že po kritice týmů budou pořadatelé některé skoky upravovat. Náročnost trati ale nebyla podle něj důvodem Horgmova pádu. "Stalo se to, protože se snažil o hodně těžký trik," řekl Moresi. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.