ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Do Soči dorazil zpožděný náklad českého materiálu, biatlonisty čekají první tréninky

Velikost textu:
aktualizováno 31. 1. 2014 10:32

Soči - Zatím největší problém českého týmu v Soči, zpožděná doprava materiálu, je vyřešen. Po týdnu bylo uvolněno z celního skladu cargo s kancelářskou výbavou mise a částí sportovního vybavení, nyní probíhá jeho distribuce do olympijských vesnic. Tam už si sportovci smějí také vzít své pití a potravinové doplňky. Čeští olympionici v Soči už bydlí, všechno je připraveno pro příjezd dalších členů výpravy.

Vestibul centrální vlakové stanice v Soči
Vestibul centrální vlakové stanice v Soči

"V noci přivezli do přímořské vesnice kamion, který se překládal do dalších náklaďáků směr horské vesnice," řekl mluvčí výpravy Alexandr Kliment. "Takže si konečně můžeme vyzdobit domy v olympijských vesnicích vlajkami," radoval se šéf české mise Martin Doktor. "Všichni jsou ubytovaní bez problémů, začínají s tréninky," doplnil bývalý rychlostní kanoista a dvojnásobný olympijský vítěz.

Olympijské vesnice jsou připraveny. Nejlepší je prý zázemí pro sportovce v horách, kde v areálu nedaleko tratí bydlí čeští biatlonisté a běžci na lyžích. "Úroveň bydlení, stravování a služeb je tady asi nejlepší," hlásil z vesnice dlouholetý šéf českých olympijských misí František Dvořák. "Máme celý dům. Snažíme se získat o apartmán víc, abychom měli více prostoru pro lékařské zázemí. Až na drobnosti typu zaseknuté dveře vše funguje," řekl.

V druhé horské vesnici se o den zpozdilo otevření jídelny, která ale už funguje. "Zatím chybí závěsy na oknech a ramínka ve skříních, ale máme slíbené, že vše dají organizátoři o víkendu do pořádku," přiblížil Kliment. V horách přes noc sněžilo, nyní je tam mlha a aktuální teplota kolem nuly.

Doprava zatím v Soči funguje bez problémů. "Autobusy fungují, máme tady auta k dispozici, zatím není problém. Ale to se samozřejmě může změnit, až se do Soči dopraví všichni sportovci, funkcionáři a další lidé," uvedl Kliment.

Martina Sáblíková si přebrala olympijskou kolekci oblečení
Martina Sáblíková si přebrala olympijskou kolekci oblečení

Kontroly jsou podle něj standardně na vysoké úrovni a nijak dramaticky se neliší od kontrol na poslední olympiádě v Londýně. Novinkou je pouze skutečnost, že při kontrolách je nutné pustit elektronická zařízení. "Ve spolupráci s šéfy ostatních misí se podařilo domluvit, že jídlo a pití si sportovci mohou do vesnice nosit svoje," prozradil Kliment.

Dnes by se na tratě měli vydat na trénink biatlonisté a běžci na lyžích, o víkendu i ostatní čeští sportovci. Druhé letadlo s dalšími členy výpravy přiletí do Soči v úterý, český tým bude přivítán do olympijské vesnice oficiálně ve středu. Ve čtvrtek pak začnou kvalifikace boulařů (Sudová) a snowboardistek v disciplíně slopestyle (Pančochová), slavnostní zahájení her se uskuteční v pátek 7. února.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.