ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Bauer se chce v Toblachu odrazit k úspěšné olympiádě

Velikost textu:

Toblach – Po měsíci se běžec na lyžích Lukáš Bauer objeví v závodní stopě. Po odstoupení z Tour de Ski měl pár dnů volno a pak přes tři týdny trénoval v Toblachu, kde se v sobotu postaví na start klasické patnáctky světového poháru. Dobrým výsledkem se chce odrazit k olympijským hrám v Soči. "Nerušeně jsem trénoval a připravoval se, až zahřmí, což zahřmí poprvé teď v sobotu a pak doufám, že hlavně na olympiádě ukážu, že to stálo za to," řekl Bauer.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Klasická patnáctka, kterou Bauer poběží v Toblachu, bude i jeho prvním a hlavním závodem na olympiádě v Soči. Proto se chce v Itálii dobře rozjet. "Rád bych zajel dobrý nebo výborný výsledek, což je do desátého místa, ale nemám představu, jak by to mohlo jít. A nemám ani představu, kdo se sem sjede," řekl Bauer.

"Očekávám potvrzení toho, že jsem na tom líp než na Tour de Ski a v Davosu," poukázal Bauer na své poslední starty v SP. Ve Švýcarském Davosu dojel až za bodovanou třicítkou a z Tour odstoupil. "Chci si teď potvrdit zlepšené pocity z trénování a odrazit se od přípravy směrem k olympiádě," přál si Bauer, který o sobě dal vědět především v úvodu sezony výhrou v klasické desítce v Kuusamu.

Na kempu začínal objemovou přípravou a postupně přecházel do rychlosti. O něco více jezdil klasiku, protože v Soči začne klasickou patnáctkou, pak by měl jet klasický úsek také ve štafetě. "Cítím se líp než v prosinci, ale jsem zvědavý, jaké to bude v závodě," řekl běžec z Božího Daru. "Mám ze závodu i respekt, protože jsem vypadl ze závodního rytmu a jdu do toho po neúspěšných startech," řekl Bauer.

Pozitivní je, že přípravu zvládl bez zdravotních komplikací. "Vše bylo a je naprosto v pořádku," hlásil. Žádná rýma ani bolest v krku ho netrápily. Lépe než v prosinci je na tom také tepově. "Nemám pocit, že jsem neustále unavený, jako jsem byl. Rozhoduje výsledek, ale já si myslím, když tam tepy budou, tak bude i výsledek."

Z Toblachu se Bauer přesune na skok domů, v pondělí si vyzvedne olympijskou výbavu a v úterý vyrazí druhým českým speciálem do Soči. Jeho den přijde 14. února, takže bude mít deset dnů na aklimatizaci a projetí si tratí, které dosud neviděl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.