ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Devatenáctiletá sáňkařka Kotenová bude v Soči hlavně sbírat zkušenosti

Velikost textu:

Praha – Po dvanácti letech se na olympijských hrách znovu objeví česká sáňkařka. Vendula Kotenová bude v devatenácti letech v Soči v korytě mezi ženami jednou z nejmladších, chce sbírat zkušenosti a ráda by se umístila v elitní dvacítce. "Umístění do dvacítky by mi udělalo radost. Soupeřky jsou starší, vyježděnější, mají zkušenosti," uvědomuje si Kotenová.

Sáňkařka Vendula Kotenová
Sáňkařka Vendula Kotenová

"Pořád mi asi ještě nedochází, že fakt jedu na olympiádu. Je to strop, největší akce, na kterou můžu jet, a asi si to uvědomím, až tam budu," myslí si Kotenová, která v této sezoně ve světovém poháru většinou nepostoupila z kvalifikace. V Soči proto pomýšlí hlavně na úspěch ve štafetě spolu Ondřejem Hymanem a bratry Lukášem a Antonínem Brožovými.

Česká sáňkařka naposledy startovala v Salt Lake City 2002 a Markéta Jeriová tehdy obsadila 19. místo. Kotenová bude v Soči především získávat zkušenosti. "Doufám, že jich nasbírám co nejvíc," přeje si členka TJ Saně Smržovka. Chtěla by u saní vydržet a případně se prosadit za čtyři roky na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Na saních jezdí od šesti let, protože se chtěla vyrovnat bratrovi. "Pro holky je to netypický sport, ale okolí si zvyklo. Jezdím třináct let, tak snad to bude šťastná sezona," doufá. Ví, co by potřebovala zlepšit. "Musím zapracovat na startech, na síle a udělat něco s trémou na startu, to je asi hodně slabá stránka," říká Kotenová.

Do Soči se těší na všechny české olympioniky. Od vidění zná většinu z nich, ale osobně kromě sáňkařů nikoho. Chtěla by se i na některé sporty podívat, pokud jí to program Her umožní. "Třeba na skoky na lyžích. Vůbec je nechápu, jak to můžou dělat. Na to bych se chtěla podívat," plánuje Kotenová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.