ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Přijde česká výprava o jednoho člena? Sdruženář Portyk si zlomil prst

Velikost textu:

Praha – Velká nepříjemnost postihla před blížícími se olympijskými hrami Tomáše Portyka. Sedmnáctiletý sdruženář si při pádu v běžeckém tréninku zlomil prsteníček na pravé ruce a na sto procent přijde o nadcházející juniorský světový šampionát ve Val di Fiemme, kde měl bojovat o medaile. Ohrožen je i jeho start na Hrách v Soči.

Tomáš Portyk
Tomáš Portyk

Mladí čeští reprezentanti v severské kombinaci trénovali v polském středisku Jakuszyce před odjezdem na juniorské MS, které začne 27. ledna. "Tomáš najel ve stopě na kámen nebo nějakou nerovnost. Setrvačností přepadl dopředu a pravou ruku si plnou vahou přiklekl k zemi," uvedl reprezentační asistent Vladimír Šmíd.

Portyk se podrobil operaci v nemocnici ve Vysokém nad Jizerou. "Kdyby mu lékaři prst pevně zafixovali, doba léčby by trvala minimálně pět nebo šest týdnů. To by znamenalo konec nadějí na olympiádu v Soči. Doktor Kebrle se proto rozhodl pro vnitřní zpevnění zlomeniny speciální kovovou výztuží. V optimálním případě by tak mohla kost srůst za čtrnáct dnů," dodal Šmíd.

Portykovi patří v SP 42. místo, z českých sdruženářů je lepší jen Miroslav Dvořák. "V každém případě uděláme maximum pro to, aby byl Tomáš pro olympijské hry zdravý. V této sezoně patří k našim nejlepším závodníkům a ve Světovém poháru seniorů pravidelně boduje. Bez něj by také byla citelně oslabená sdruženářská štafeta. V pondělí absolvuje kontrolu a po ní rozhodneme s trenéry o další formě přípravy," řekl předseda svazového úseku severské kombinace Radek Cikl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.