ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Kasai a Demčenko se stanou rekordmany, posedmé okusí zimní hry

Velikost textu:

Tokio - Japonský skokan na lyžích Noriaki Kasai a ruský sáňkař Albert Demčenko se v Soči představí na sedmé zimní olympiádě, což se ještě žádnému sportovci nepovedlo.

Noriaki Kasai
Noriaki Kasai

"Uf, posedmé. To je dvaadvacet let. To už je něco, že? Neměl bych být brzo v Guinnessově knize rekordů?" řekl jednačtyřicetiletý Kasai poté, co se jeho jméno objevilo v japonské nominaci.

První velký úspěch vybojoval už v roce 1992 v Harrachově, kde vyhrál mistrovství světa v letech. Pod pěti kruhy získal pouze jednu medaili, v roce 1994 v Lillehammeru byl členem stříbrného družstva na velkém můstku. Na domácích hrách v Naganu, kde Japonci vyhráli soutěž družstev, v týmu nebyl kvůli zranění.

Vítěz 15 individuálních závodů světového poháru je v této sezoně i ve svém věku nejlepším japonským skokanem. V průběžném pořadí SP patří Kasaiovi sedmé místo. Na Turné čtyř můstků skončil pátý.

Také o rok starší Demčenko má ve sbírce jedno olympijské stříbro, které získal v Turíně 2006. K jeho úspěchům patří tituly mistra světa i Evropy a také celkový triumf ve světovém poháru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.