ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Olympijský park: Ledová plocha i velké studio ČT

Velikost textu:

Praha - Na pražské Letné začala stavba Olympijského parku. Fanoušci v něm už začátkem února budou moci nejen sledovat hry prostřednictvím stovky přenosových míst, ale také si vyzkoušet jednotlivé sporty. V parku, který vznikne na ploše několika tisíc metrů čtverečních, bude třeba snowpark, ledová plocha, dvě hokejová hřiště nebo běžkařský ovál.

Vizualizace Olympijského parku Letná 2014
Vizualizace Olympijského parku Letná 2014

"Hlavní součástí areálu bude ledová plocha o velikosti šesti a půl tisíc metrů čtverečních," přibližuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Stavebníky u sportovišť vystřídají už za měsíc instruktoři a dobrovolníci, kteří pomohou vžít se do kůže olympioniků třeba i úplným začátečníkům.

"Chceme, aby měl každý možnost přijít, vzít si brusle na nohy a vidět, jak to vypadá, jak je velká hokejová branka," doplňuje Kejval. Kromě hokeje nebude chybět i curling nebo rychlobruslení. Většina areálu počítá se sporty na ledě. Speciální technologie ho bude umět udržet i ve 14 stupních nad nulou. "Budou dvě hokejová hřiště, jedna velká bruslařská plocha, to vše propojené," slibuje vedoucí produkce Olympijského parku Martin Gross.

Vizualizace Olympijského parku Letná 2014
Vizualizace Olympijského parku Letná 2014

Uprostřed parku vznikne i studio České televize s živými přenosy i rozhovory přímo ze Soči. "Studio by mělo být velké, otevřené. Budou v něm vždy ve dvojicích dva moderátoři, kteří se budou střídat," vysvětluje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. "Poprvé v historii budeme mít dvě olympijská studia mimo Kavčí hory. Jedno bude žít olympiádou, to bude studio na Letné, a studio v Soči, které bude mít hlavní vrcholy a bude hodně orientováno na hokejové zápasy," doplňuje šéfkomentátor Robert Záruba.

Organizátoři se při stavbě snaží používat technologie šetrné k přírodě. Přesto má k pražské olympijské oáze za osmdesát milionů korun řada místních výhrady. "Lidem vadí, že je to oplocené, nemůžou se dostat do práce, a že to bude precedens pro další monstrózní stavby," vypočítává zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Zdroj: ČT sport, ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.