ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Norové budou opět spoléhat zejména na Zuccarella s Thoresenem

Velikost textu:

Oslo - Útočníci Mats Zuccarello Aasen z New Yorku Rangers a Patrick Thoresen z Petrohradu jsou hlavními hvězdami norského hokejového týmu pro olympijské hry v Soči. Zuccarello je aktuálně jediným norským hráčem v NHL, ale zkušenosti z prestižní zámořské soutěže mají z kádru také Thoresen, obránce švédského Färjestadu Ole-Kristian Tollefsen a zadák Jaroslavle Jonas Holös.

Patrick Thoresen
Patrick Thoresen

Šestadvacetiletý Zuccarello prožívá svou nejlepší sezonu v NHL, v níž zatím nasbíral ve 42 zápasech 30 bodů za 10 branek a 20 asistencí. Celkem za čtyři sezony v barvách Rangers zaznamenal 171 centimetrů vysoký hráč ve 109 duelech 64 kanadských bodů.

Třicetiletý Thoresen, který v roce 2011 získal v KHL Gagarinův pohár s Ufou, patří třetí sezonu k ofenzivním lídrům Petrohradu. V NHL sehrál za Edmonton a Philadelphii 106 utkání a zaznamenal 24 bodů. Tvrdý zadák Tollefsen nasbíral za Columbus a Philadephii 163 startů v NHL a Holös nastoupil za Colorado ve 39 duelech.

Nominace Norska na olympijský turnaj v Soči:

brankáři: Steffen Söberg (Valerenga Oslo), Lars Haugen (Minsk), Lars Volden (Blues Espoo)

obránci: Alexander Bonsaksen, Daniel Sörvik (oba Valerenga Oslo), Jonas Holös (Jaroslavl), Henrik Solberg (Stavanger), Ole-Kristian Tollefsen (Färjestad), Mats Trygg (Lörenskog), Henrik Ödegaard (Missouri Mavericks/CHL)

útočníci: Anders Bastiansen, Marius Holtet, Martin Röymark (všichni Färjestad), Morten Ask, Sondre Olden (oba Valerenga Oslo), Kristian Forsberg, Per-Age Skröder (oba MODO), Mathis Olimb, Mats Rosseli Olsen (oba Frölunda), Mads Hansen (Storhamar), Robin Dahlström (Örebro/Švéd.), Ken Andre Olimb (Düsseldorf), Niklas Roest (Karlskoga/Švéd.), Patrick Thoresen (Petrohrad), Mats Zuccarello Aasen (NY Rangers)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.