ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Hadamczik: Jsem o tomhle týmu stoprocentně přesvědčený

Velikost textu:

Praha - Pro Aloise Hadamczika nehrály primární roli pouze herní kvalita a aktuální forma, nýbrž i jiné, charakterní vlastnosti. Trenér národního týmu si za pečlivě vybíraným týmem stojí a věří, že přestože bude po jeho rozhodnutí několik hráčů zklamaných, zvolil dobře.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik

"Český hokej má spoustu vynikajících hráčů a je jich víc než pětadvacet. Spousta hráčů může být zklamána a mají na to právo. Každý trenér však má nějakou vizi, jak má tým vypadat a který hráč ho uspokojil, ať už morálně, nebo herně," podotkl. "Vidíme tento tým jako nejlepší možný. Všichni mají svou kvalitu, ale je to o subjektivním názoru nás, lidí, kteří tento tým sestavovali," dodal.

S Hadamczikem se na nominaci podíleli i generální manažer Slavomír Lener, asistenti Josef Paleček s Františkem Musilem a nápomocen byl také videokouč Jan Procházka. "Hlavní zodpovědnost nesu samozřejmě já. Snažili jsme se vybrat tým, který bude držet spolu jako jedna parta, jež bude odhodlána docílit nejlepšího výsledku."

V českém týmu bude 17 hráčů z NHL, pět z KHL a trio z české nejvyšší soutěže. Věkový průměr činí 29,8 roku.

Zohlednili i skutečnost, jak se hráčům daří zvládnout přechod z užšího kluziště, na němž hrají v NHL, na široké evropské, které bude v Soči. "Ne každý hráč dokáže mít po tom přechodu hned stejnou výkonnost. Všechny tyto aspekty jsme brali v úvahu," prohlásil Hadamczik.

Na možnost zranění někoho z nominovaných je připravený. "Víme, koho bychom vzali, ale nebudeme jmenovat. Nechceme se uzavírat jedním jménem v obraně a dalším v útoku, protože za ten měsíc může někdo chytit výbornou formu, jiný ji ztratit. Ale ten daný hráč to ví," uvedl Hadamczik.

Alois Hadamczik o nominovaných hráčích:

Petr Nedvěd: "Na prvních dvou turnajích v sezoně nebyl, ale ty se nepovedly. A pak jsme hledali složení prvního útoku, kam jsme ho zařadili. Tento turnaj (právě v Soči) nás ujistil, že Petr na mezinárodní scénu patří. Začali jsme přemýšlet, kam bychom ho dali a jestli má pro nás platnost. Je připravený se podřídit týmu."

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr: "Ověřoval jsem si jejich vztah a ten je velmi dobrý, znají se z Pittsburghu. (Nedvěd) bude hrát na křídle, nebude hrát na centru, to je všechno, co k tomu mohu říci."

Aleš Hemský: "Zvažovali jsme typologii hráčů, kdo je bruslař a podobně. Hemský dostal přednost z toho důvodu, že je velmi dobrý bruslař a v extrémní situaci dovede vyřešit situaci v plné jízdě. Aleš vyspěl, na MS byl naším nejlepším hráčem. Nelze říci, že by teď v NHL zářil, ale přijímá roli jednoho z hráčů týmu a přijímá roli, v níž se podrobí jakékoliv situaci."

Zbyňek Michálek: "Do startu turnaje by měl odehrát nějaké zápasy. Během týdne má jít na led. Pokud bude zdravý, určitě nám pomůže. U něho jsme to riziko podstoupili, ale věříme, že zdravý bude."

Michal Rozsíval: "Je to vysoký hráč, spolehlivý, pravák s dobrou střelou. Jde o hráče, který má dispozice na široké hřiště."

Jiří Novotný: "Zlepšoval se a na tom posledním turnaji odvedl kus práce. Je to srdcař, bojovník, neřeší, zda bude hrát vlevo, vpravo, zda bude hrát osm nebo 20 minut za zápas."

Se zamýšlenými tahouny Jágrem, Tomášem Plekancem či Patrikem Eliášem složení týmu nekonzultoval. "Byl jsem s nimi často v kontaktu, ale jsou to profíci. Oni dělají hru na ledě, o to se starají, ale ani trochu nezasahovali do toho, jaká bude nominace. Vůbec se neptali, zda někdo jede, nebo nejede," uvedl Hadamczik.

O složení jednotlivých formací zatím Hadamczik rozhodnutý není. "Tým budeme sestavovat až těsně před OH, abychom viděli, zda je celý zdravý. Budeme také reagovat na vývoj hry a na soupeře, může se to měnit v průběhu zápasu," prohlásil Hadamczik.

Alois Hadamczik o nenominovaných hráčích:

Jan Hejda: "Na malém hřišti velmi dobrý hráč, hodně jsme o tom přemýšleli, má výbornou sezonu, ale zkrátka jsme vybrali jinak." 

Tomáš Hertl: "Jeho zranění nás mrzelo. Je to mimořádný mladík, který nastoupil a dal v sezoně NHL 15 gólů. Kdyby byl zdravý, tak v kádru byl. Ale zranění se stávají. Žádný takový další hráč už momentálně není."

přehrát video
Reakce Petra Nedvěda na jeho nominaci do Soči
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.