ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Kaberle: Pro mě poslední šance. Jsem rád, že nominace vyšla

Velikost textu:

Praha - Tomáš Kaberle se účasti v Soči, na rozdíl třeba od jiného obránce Petra Čáslavy, dočká. Alois Hadamczik Kaberleho zařadil mezi svých osm vyvolených zadáků a nynějšímu hráči Kladna nabídl zřejmě poslední šanci zahrát si na olympijském ledě. Kaberlemu by mohlo současné angažmá v extralize pomoct, přeci jen si nebude zdlouhavě muset zvykat na jiné rozměry kluziště.

Tomáš Kaberle
Tomáš Kaberle

"Věděl jsem, že tam šance je, a jsem rád, že to vyšlo. Každý ale víme, že je ještě měsíc, než to začne. Takže doufám, že budu zdravý a opravdu pojedu. Věděl jsem, že to je zřejmě poslední šance jet na olympiádu. Člověk není nejmladší. I proto jsem za to vděčný a nechám tam všechno," řekl Kaberle.

Díky angažmá v Kladně si nebude muset zvykat jako většina hráčů z NHL na větší kluziště. "Trochu mi to pomůže, ta změna nebude tak velká. Bude tam spousta vyrovnaných mančaftů a rozhodne momentální forma v danou chvíli," řekl Kaberle.

Tomáš Kaberle:

"Máme spoustu vynikajících hráčů, ze širší nominace by se mohlo sestavit více mančaftů. Bude záležet na tom, aby každý věděl, jakou má roli, a myslím si, že to tady bude platit. Je jedno, jestli bude někdo hrát pět nebo 25 minut, všichni tam jedou reprezentovat svou zemi."

V posledních dnech nesledoval spekulace o tom, kdo bude do Soči nominovaný. "Soustředil jsem se na hokej na Kladně, kde nám to v poslední době moc nejde. A jsem z toho zklamaný. Řekl jsem si, že se podívám poslední den, jestli nominace vyjde, nebo ne," přiznal.

Kaberleho těší, že je ve výběru řada hokejistů, kteří jsou kladenskými odchovanci nebo ve středočeském klubu hráli. "Hlavně jsem rád, že se potkám s Plekym (Tomášem Plekancem), se kterým jsem byl i v Montrealu. Je to výborný hráč i kamarád. Jsme spolu prakticky v každodenním kontaktu. Je to dříč. Bude i kapitánem, což si zaslouží," uvedl Kaberle.

Za Kladno hráli i Jaromír Jágr, Marek Židlický, Patrik Eliáš, Ondřej Pavelec nebo Michael Frolík. "Znám tak 95 procent hráčů. S partou v reprezentaci nikdy problém nebyl, tak doufám, že vytvoříme kvalitní mančaft a budeme mít formu v pravý moment," dodal Kaberle.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.