ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Holínky vystřídaly beranice a kšandy. Češi mají oblečení do Soči

Velikost textu:

Praha - Čeští sportovci budou chtít na olympijských hrách v Soči zaujmout opět hned na zahajovacím ceremoniálu. Při nástupu výprav bude český tým navazovat na úspěch slavnostního oblečení z Vancouveru a Londýna. Olympionici budou reprezentovat v tradičních barvách - sněhově bílé, ohnivě červené a kontrastní tmavě modré.

Nikola Sudová představuje kolekci pro OH v Soči
Nikola Sudová představuje kolekci pro OH v Soči
Otevřít galerii
 • Nikola Sudová představuje kolekci pro OH v Soči autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Olympijská kolekce pro OH v Soči autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Představení kolekce pro OH v Soči autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Představení olympijské kolekce pro Soči autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kolekci si už vyzkoušela lyžařka Nikola Sudová a byla spokojena nejen s designem. "Sportovec potřebuje, aby měl volnost pohybu. Soči se navíc pohybuje v teplotním dvojpásmu, a tudíž musí splňovat oblečení jak do tepla, tak i do zimy," řekla Sudová.

Autoři se nechali inspirovat dílem Alfonse Muchy. Hlavním motivem jsou listy lípy ve tvaru srdce z jeho první československé poštovní známky. "Srdce symbolizuje touhu po zlatých medailích, touhu bojovat, lásku ke sportu a navíc je lípa český národní strom," uvedl vedoucí designového týmu Václav Hrbek.


Češi by stejně jako v minulých letech měli být výrazní. Ve Vancouveru zaujali pestrým oblečením s modifikovanými olympijskými kruhy. V Londýně se proslavili holínkami a další originální kousky se chystají pro Soči. "Hitem by mohla být super bílá beranice a nebo kšandy," myslí si Sudová.

Olympionici budou v kolekci nastupovat při slavnostním zahájení, trávit volný čas a přebírat medaile. "Splňuje vše, co by měla. Líbí se mi i designově, jsem spokojena," dodala Sudová.

Kateřina Neumannová:

"Líbí se mi. Naši budou zase vidět. Cítím tam prvky, které navazují na to, že olympiáda bude v Rusku. Troufnu si říci, že se bude líbit i Rusům."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.