ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Erbanová o Soči: Medaile není nereálná, vše k tomu směřuje

Velikost textu:

Praha - Rychlobruslařka Karolína Erbanová bude na olympijských hrách v Soči patřit na kratších tratích mezi medailové adeptky. Šestinásobná juniorská mistryně světa přiznává, že oproti debutu ve Vancouveru bude nervóznější. Sebevědomí jí dodává kvalitní příprava.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová
Rychlobruslařka Karolína Erbanová

"Loni jsem zajela několik umístění těsně pod pódiem, dostala jsem se mezi medailistky i se mi podařilo vyhrát. Medaile není nereálná, vše k tomu směřuje. Uvědomuju si, že jsem tam (ve špičce)," uvedla Erbanová. "Nervozita bude tentokráte větší. Ve Vancouveru mi bylo sedmnáct a očekávání nebylo velké. Jen samotný postup tam byl pro mě úspěchem," přiznala rodačka z Vrchlabí.

Sen o pěti medailích přetrvává

Závod SP dokázala Erbanová ovládnout na kilometrové trati, na této distanci by měla mít největší šanci i v Soči. "Bez šance ale není ani na patnáctistovce, pokud zajede dobře třetí kolo. A uspět může i na pětistovce, tam ale musí vše sednout a zajet dobře zatáčku. Stačí jeden špatný krok a je po šancích," uvedl trenér Petr Novák, který stále sní o zisku pěti olympijských medailí.

Jak jsou české reprezentantky připraveny, napoví první díl světového poháru, který se uskuteční druhý listopadový víkend v Calgary. "Začíná se na dvou nejrychlejších drahách na světě, po Calgary se jede v Salt Lake City. Úvod sezony bude hodně důležitý, protože je potřeba zajet i limit pro start na olympiádě," podotkla Erbanová.

Limity by neměly být překážkou

Na různých tratích se na ZOH představí různý počet závodníků (maximum je 36 na pětistovce), kteří musejí zajet stanovený limit. V případě, že jej pokoří více rychlobruslařů nebo rychlobruslařek, bude rozhodovat jejich pořadí. "S ohledem na výkonnost z minulé sezony bych s tím ale neměla mít problém," konstatovala Erbanová, která si stejně jako Sáblíková zajela "základní" časy na nedávných závodech v Inzellu a teoreticky by jí k účasti na hrách mohly stačit.

Novák i Erbanová věří, že se na výsledcích v sezoně projeví i kvalitní letní příprava. "Byla jedna z nejkvalitnějších, co jsme kdy absolvovali. Vše bylo naplánované a všichni v týmu pracovali na maximum. Jsem spokojená, odvedli jsme dobrou práci," uvedla Erbanová, která přitom zpočátku měla zdravotní problémy a měsíc nemohla trénovat. "Příprava je důležitá. Kája vše dohnala a jsem přesvědčený, že je připravena ťukat na medailové pozice," podotkl Novák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.