ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Krasobruslení

Z rybníka k olympiádě za pár let. Ukolová zvládla seniorskou premiéru skvěle

Velikost textu:

Praha - Teprve patnáctiletá krasobruslařka Elizaveta Ukolová se těší z nečekaného úspěchu. V páteční kvalifikaci na olympijské hry v Soči obsadila svěřenkyně trenérky Vlasty Kopřivové pátou příčku v redukovaném pořadí a vybojovala pro Českou republiku třetí účastnické místo na vrcholnou akci nadcházející sezony. Rodačka z Kirova začala bruslit na českém rybníce, poté trénovala v Nymburce a následně přešla do sportovního centra v Praze. Teď si může zkusit olympijský led v ruském letovisku. Nic však nemá jisté.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Je to nečekané. Na to, jak krátkou dobu vrcholově trénuje...," řekla Kopřivová. Sama se svou svěřenkyní v Německu i s ohledem na své nachlazení nebyla. Ukolovou vedl Michael Huth, se kterým spolupracuje. Oba momentálně vedou například i Tomáše Vernera.

Talentovaná krasobruslařka v Oberstdorfu uspěla i přesto, že to byly její první seniorské mezinárodní závody. "Doposud jezdila juniorské závody. Nikdo nečekal, že do Oberstdorfu vůbec pojede. Chtěla to ale zkusit, tak se připravila na reprezentační prověrky a vyjela si start," uvedla Kopřivová. "A vedla si tam velmi dobře. Měla před závodem úctu a respekt," řekla.

Překonala překotné změny

Ukolová si na nejdůležitějším závodě své dosavadní kariéry navíc vytvořila osobní rekord (136,72 b.). Potvrdilo se, že se vyrovnala se změnami, které souvisejí s dospíváním. "Za sezonu vyrostla asi o patnáct centimetrů, což není jednoduché. Působí to i na psychiku. Vše ale překonala," ocenila Kopřivová.

Dvojnásobná účastnice juniorského mistrovství světa vyjela pro Česko účastnické místo v Soči, jistotu, že se na olympiádě sama představí, ale nemá. Rozhodnou výsledky na domácím šampionátu v prosinci v Bratislavě. "Určitě se na něj připraví a udělá vše pro to, aby na olympiádu jela," řekla Kopřivová.

Zlepšit choreografii a výraz

Už příští týden se Ukolová představí na juniorské Grand Prix v Ostravě, poté zřejmě začne pracovat na úpravách ve svých jízdách. "Nic velkého ale měnit nebudeme, možná kroky. Musíme ale pracovat na výrazu, aby se naučila vlichotit rozhodčím a získat si diváky. To je největší úkol, který před sebou máme," uvedla Kopřivová. Ukolová má podle ní velice dobrý odraz, solidní skokové schopnosti, ale musí zapracovat na choreografii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.