ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Ovečkin si odskočí do Olympie a jako první Rus ponese olympijskou pochodeň

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2013 16:39

Washington - Alexandr Ovečkin bude prvním ruským členem štafety s olympijským ohněm. Hvězdný útočník se stane svědkem tradičního ceremoniálu v Olympii a poté se vydá do dějiště únorových her v Soči. Hráč Washingtonu Capitals si odskočí do Řecka ze závěrečné přípravy před startem NHL.

Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin
Ruský hokejový útočník Alexandr Ovečkin

"Taková příležitost se naskytne jednou za život. Je to něco, na co se nezapomíná. Beru to jako obrovskou poctu," řekl Ovečkin.

Ovečkin ještě dnes odehraje přípravný zápas s Philadelphií a poté odletí do Evropy. Hned po ceremoniálu se vrátí do USA a měl by stihnout pondělní trénink Capitals. Hned v úterý ho pak čeká zahajovací zápas nové sezony na ledě obhájce Stanleyova poháru Chicaga.

"Bylo hodně složité to zorganizovat kvůli mým hokejovým povinnostem, můj agent ale odvedl skvělou práci a vše pro mě zařídil. Jsem šťastný," prohlásil Ovečkin. "Děkuji zástupcům Capitals i všem spoluhráčům, že mi před začátkem sezony cestu do Řecka umožnili," uvedl trojnásobný držitel Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče NHL.

Prvním členem štafety bude v neděli osmnáctiletý řecký sjezdař Joannis Antoniu. Pochodeň s olympijským ohněm pak urazí do Soči asi 65 000 km, nejdelší cestu v historii zimních her. Navštíví 2 900 měst, všech 83 ruských regionů a projde rukama 14 000 lidí.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.