ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Boulařka Sudová zamířila do Ruska, v Soči bude testovat olympijskou trať

Velikost textu:

Praha – Velmi poctivě bere přípravu na olympijské hry v Soči česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová. Po pondělním návratu ze zámořského turné, při kterém se dostala na druhé místo v Lake Placid, se vydala na týdenní trénink do Ruska, aby si vyzkoušela olympijskou sjezdovku.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

Výkonnost dvojnásobné medailistky z mistrovství světa prý není špatná, jen potřebuje stabilizovat. "Není to špatné, i když jsou tam výkyvy. Zkouším a testuju. A jednou se trefím opravdu pořádně, tomu věřte," uvedla sebevědomě před cestou do olympijského střediska Krasnaja Poljana, kde bude příští neděli pokračovat světový pohár.

Sudová prý jen potřebuje víc si věřit a začít trochu riskovat. Naposledy se jí to povedlo v paralelním závodu v Deer Valley, kde byla nakonec sedmá. "Trochu jsem to zase pustila, nebyla to pohodička," pochvalovala si, že se v jízdě udržela až do druhého skoku s Hannah Kearneyovou, vedoucí ženou světového poháru.

Podle kouče Radka Herota se sezona vyvíjí nadějně. "Výpadek se občas přihodí," poukázal na dvaatřicáté místo z Calgary. "Ale dokázala se z toho dostat na kopci v Deer Valley, kde se zranila, o to je to cennější," upozornil Herot na místo, kde si Sudová těsně před olympijskými hrami ve Vancouveru přetrhla zkřížené vazy v koleně.

přehrát video
Boulařka Sudová zamířila do Ruska, v Soči bude testovat olympijskou trať

"Pro mě to už je zase víc hlavně krásnej a těžkej kopec než místo, kde jsem si urvala koleno," komentovala to Sudová.

Do Soči letí o víkendu s týdenním předstihem s cílem důkladně obhlédnout zázemí. "Ještě nevíme, kde bydlíme, ale chceme tam být dřív, abychom se rozkoukali a uklidnili. Nemusíme ani lyžovat, dáme kondici, všechno si projdeme," řekl kouč. "Podle fotek sportoviště vypadají dobře. A vesnička nahoře mi přijde jak malé Karlovy Vary," pokračoval Herot.

Sjezdovka prý vypadá jako ta při OH v Turíně, kde byla Sudová šestá. "Sněhu na boulích je dost, trať vypadá podobně, není prudká, nemá žádný zlom. Uvidíme, jaký tam bude sníh, jak ji postaví," dodala lyžařka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.