ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Na zimní olympiádě v Soči se nově pojede slopestyle

Velikost textu:

Durban – Do programu zimních olympijských her dnes přibyla disciplína slopestyle na lyžích i na snowboardu, na němž je Šárka Pančochová úřadující vicemistryní světa. Zařazení atraktivní freestylové disciplíny a nově i paralelního slalomu speciál na snowboardu od her 2014 v ruském Soči dnes schválil výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru na zasedání v Durbanu.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
Otevřít galerii
 • Šárka Pančochová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1442/144133.jpg?1266542972
 • Maskotem zimních olympijských her v Soči se stal Levhart autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Soči budou poprvé o olympijské medaile soupeřit muži i ženy v disciplíně plné skoků, triků a přejezdů po zábradlí na vymezené trati. A právě v ní si dvacetiletá česká snowboardistka letos v lednu ve španělské La Molině vyjela stříbro. "Určitě bych slopestyle na olympiádě přivítala a měla bych radost, protože jsem v slopestylu lepší než v U-rampě," řekla Pančochová po světovém šampionátu.

MOV už v dubnu v Londýně přijal do programu ZOH pět nových disciplín – ženské skoky na lyžích, smíšenou štafetu v biatlonu, soutěže družstev na saních a v krasobruslení a lyžařské závody v U-rampě. Slopestyle i paralelní slalom mužů i žen byly poslední, které hry za tři roky v Soči obohatí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.