ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Šlo to ráz na ráz, stříbro si užiju až dodatečně, hodnotil Krčmář životní úspěch z Her

Velikost textu:

Biatlonoví medailisté Veronika Vítková a Michal Krčmář si během posledních náročných dnů ani nestihli užít svůj úspěch z úvodu Her. Těší se domů za rodinou a také potřebují nabrat síly na závěr Světového poháru, když už za týden vyrazí do finského Kontiolahti. "Větší oslava přijde ale až po sezoně," řekl Krčmář. Přímé přenosy ze SP opět odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Michal Krčmář
Michal Krčmář

"Bylo obrovsky těžké si ten úspěch užít, protože hned druhý den po medaili byl další závod a šlo to ráz na ráz. Takže jsem si to užil v cíli s týmem, ale pak jsme se to snažili tlumit," řekl Krčmář. "Těším se teď hlavně domů, až si to užiju s rodinou," uvedl.

Také Vítková, která na Hrách absolvovala stejně jako Krčmář hned šest závodů, si nemohla dovolit během olympijskýh závodů výrazněji slavit svůj cenný kov hned z prvního dne. "Jen jsem pak jeden volný den vyrazila do českého domu, a to přivítání tam mě dohnalo k slzám. Ale opravdu nám to asi začne docházet až tady doma. Program byl hodně náročný, ale my tam jeli předvádět výkony a ne si to užívat," prohlásila Vítková.

Oba po nabitém olympijském programu nutně potřebují krátký odpočinek. "Byli jsme měsíc pryč, s rodinou jsme se dlouho neviděli, takže se nejvíce těším na své blízké, přítele a že se budeme společně radovat z toho úspěchu," řekla Vítková.

"Teď jsem trochu utlumený, protože na mě padla fyzická deka po poslední štafetě, kdy už toho bylo hodně. Takže se těším, že si trochu odpočinu," souhlasil Krčmář. "Během Her jsem se snažil potlačit všechny emoce, tak jsem v sobě utlumil i tu euforii. Takže až se teď uvidím s rodinou, tak to na mě dýchne znovu," dodal.

Volno budou mít jen pár dní. Už pátého března totiž odcestují na pokračování Světového poháru do Kontiolahti a následně do Norska. Finále v ruském Ťumeni naopak Češi vynechají na protest proti dopingové aféře v Rusku.

"Zbytek sezony je pro nás důležitý, protože jsou to závody, které se počítají do národního žebříčku a podle toho se vyjíždějí kvóty pro další sezonu. A tím, že vynecháváme Ťumeň, nám hrozí, že bychom mohli přijít o jedno místo mezi muži," připomněl šéftrenér Ondřej Rybář. "Takže nejet ty ostatní svěťáky by pro nás mělo fatální dopad. Navíc tým na tom není vůbec špatně a budeme bojovat o to, abychom fanouškům dělali dál radost," dodal.

Motivace prý medailistům chybět nebude. "Povedl se mi sice na olympiádě závod, ale sezona tím pro mě rozhodně nekončí a chci být týmu dál platný. Nebude složité se zkoncentrovat, teď spíš bude důležité si odpočinout," prohlásil Krčmář.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.