ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Norové překonali medailový rekord, Češi jsou čtrnáctí

Velikost textu:

V počtu medailí se na olympijských hrách nesoupeří, přesto se žebříček zemí podle zisku cenných kovů stále připomíná. Nejvíce se v Pchjongčchangu dařilo norské výpravě, která získala 14 zlatých a celkem 39 medailí, čímž o dva cenné kovy překonala rekord Spojených států amerických z Vancouveru 2010. Česká republika skončila s dvěma zlatými, dvěma stříbrnými a třemi bronzovými medailemi čtrnáctá.

Olympijské medaile
Olympijské medaile

České čtrnácté místo je vyrovnaným nejlepším výsledkem z Her v Naganu 1998 a Vancouveru 2010. V Soči před čtyřmi lety skončili čeští reprezentanti patnáctí, třebaže získali rekordních osm medailí (2-4-2) a po diskvalifikaci ruské štafety biatlonistek za doping ještě čekají na další bronz.

Hůře na tom byli překvapivě až šestnáctí Číňané, kteří budou hostit příští Hry v Pekingu. Jediné jejich zlato vybojoval na nejkratší shorttrackové trati Wu Ta-ťing. Podobně skromně dopadli Rusové ve Vancouveru a i díky státem organizovanému dopingu se pak v Soči vyšvihli co do počtu medailí vysoko.

Norsko v Pchjongčchangu s 14 zlatými zároveň vyrovnalo historický rekord Kanady z domácích Her ve Vancouveru 2010. Čtrnáct zlatých medailí získalo také Německo, to ale mělo o čtyři stříbrné a čtyři bronzové méně než Norové. Třetí skončili s 11 triumfy Kanaďané. Američané vybojovali 23 medailí, rychlobruslařská supervelmoc Nizozemsko skončila s dvaceti kovy pátá.

Neztratili se ani domácí Korejci, kteří byli oceněni sedmnáctkrát, a to se v jejich nejoblíbenějším sportu short tracku neprosadili tolikrát, jak by si před Hrami představovali.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.