ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Petr Vichnar odkomentoval na ČT svůj poslední olympijský přenos v kariéře

Velikost textu:

Nejzkušenější komentátor ČT sport Petr Vichnar odkomentoval v sobotu svůj poslední přenos z olympijských her v kariéře. S Hrami se rozloučil komentářem premiérového olympijského závodu družstev v Pchjongčchangu. Na vysílání Československé, resp. České televize ze zimní olympiády se Vichnar podílel devětkrát, poprvé už v Calgary 1988.

Petr Vichnar
Petr Vichnar

Mezi největší okamžiky Vichnarovy profesní dráhy patří bezesporu vítězství hokejistů v Naganu v roce 1998 ("Je to tam, je to tam!") a první zlato Ester Ledecké ze současných Her ze super-G ("Ester, vydrž!"). Komentoval mimo jiné i bronzovou medaili Šárky Strachové (tehdy Záhrobské) ze slalomu na Hrách ve Vancouveru 2010.

V Československé a posléze České televizi působí Vichnar od roku 1978 jako redaktor, komentátor a moderátor. Za svoji kariéru se podílel na vysílání šestnácti olympijských her, nejčastěji komentoval lední hokej a krasobruslení. Jeho hlas je ale znám i z přenosů házené, vodního slalomu či zápasu.

přehrát video
Na triumf hokejistů v Naganu vzpomínají P. Vichnar a H. Slavík

"Nikdo nevěří," křičel Vichnar radostí poté, co zůstal celý sportovní svět ohromen náskokem jedné setiny Ledecké na Rakušanku Annu Veithovou. "Upřímně řečeno, tohle jsem za 40 let komentátorské praxe... Možná v Naganu hokejisti, ale...," pokračoval nevěřícně několikanásobný držitel ceny televizní popularity TýTý Vichnar.

"Tohle je tak nečekané. My jsme doufali, že Ester něco předvede, ale že z toho bude olympijské zlato, to je bomba," dodal po senzačním triumfu Vichnar, který přenos komentoval spolu s Lucií Pešánovou-Hrstkovou.

Petr Vichnar komentoval OH od roku 1988
Petr Vichnar komentoval OH od roku 1988

Vichnarův hlas i jeho tvář byly dlouhá léta spojeny i s hokejem. Komentoval 214 přenosů utkání z velkých světových turnajů, 14 let uváděl studio mistrovství světa. S touto částí své bohaté kariéry se rozloučil v roce 2015 po konci světového šampionátu v Praze a Ostravě.

Vichnar, který má na svém kontě více než tisícovku natočených reportáží, byl v roce 2016 oceněn Českým olympijským výborem za propagaci sportu a šíření olympijských hodnot cenou Oty Pavla.

Petr Vichnar
Petr Vichnar

Diváci ale Vichnara i v budoucnu najdou na známé adrese: programu ČT sport. Čtyřiašedesátiletý komentátor bude dál zprostředkovávat zážitky ze sjezdového lyžování a házené, nadále moderuje také Branky, body, vteřiny.

"Práce je pořád dost. Zpravodajství mě naplňuje, je to báječná věc," uvedl Vichnar už před třemi lety. "Sport mi dal práci, radost, odpočinek, splnily se mi všechny sny."

Petr Vichnar o komentování super-G se zlatou Ester Ledeckou:

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.